یکصدایی مردم شهر قدس در بیان شعار « کلنا عباسک یا حسین »

  • کد خبر : 521521
  • ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۶
یکصدایی مردم شهر قدس در بیان شعار « کلنا عباسک یا حسین »

حجت الاسلام و المسلمین جوکار در تجمع عزاداران تاسوعای حسینی گفت: امروز در این تجمع یک صدا می گوییم:” کلنا عباسک یا حسین” و ما همه عباس شما هستیم و در کنارتان می ایستیم و تحریم را تحمل می کنیم و تسلیم دشمن نمی شویم.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز ؛ حجت‌الاسلام جوکار، امام جمعه شهرستان قدس در تجمع عزادارای شهرستان قدس که در میدان آزادی برگزار شد، اظهار داشت: اجتماع تاسوعای حسینی باید تقویت شود و به صورت محوری برگزار شود. این اجتماع، اجتماع بصیرت و ولایتمداری است.

وی گفت: اباعبدالله حسین علیه السلام امشب را از دشمن وقت گرفتند دشمن میخواست شبانه به خیمه ها شورش ببرد اما امام حسین علیه السلام، حضرت عباس را فرستاد تا از دشمن امشب را مهلت بگیرد تا در پیشگاه پروردگار نماز و قرآن بخوانند.

امام جمعه شهرستان قدس بیان داشت: در هر یک از خیمه های سیدالشهدا، اصحاب مشغول مناجات با خدا و استغفار بودند. بزرگترین حرکت سیدالشهدا انقلاب فرهنگی ایشان بود. امام حسین علیه السلام نماد ولایتمداری، عبودیت و بندگی خدا و نماد بصیرت و دشمن شناسی است.

وی ادامه داد: اولین خصوصیت حضرت اباالفضل علیه السلام اینست که بنده شایسته خداست و این مقام بندگی را از اطاعت ولی خدا به دست آورده است. راه رسیدن به خدا این است که انسان از مسیر ولی خدا وارد شود.

حجت الاسلام والمسلمین جوکار افزود: پیامبر اسلام فرمودند :” باب مدینه علم من، امیرالمؤمنین است و باب جنت، سید الشهدا است و هر کس می خواهد به خدا برسد باید از راه حسین زمانش وارد شود. حضرت عباس از راه ولی زمان خودش وارد شد و مطیع خدا و رهبر زمان بود. کسی که مطیع ولی امر باشد به مقام عبودیت و بندگی می رسد و عبد صالح خدا میشود و کسی که به مقام عبودیت برسد، خداوند به او فرقان و بصیرت میدهد. بصیرت چشم بینای انسان است و مرز میان حق و باطل را برای انسان مشخص میکند. انسانی که بصیرت دارد مسائل و موضوعات زمان خود را میشناسد و گرفتار شبهات نمی شود.

وی خاطر نشان کرد: یزیدیان به دنبال ترویج فرهنگ برهنگی، سگ بازی، شراب خواری بودند و امروز یزیدیان زمان به دنبال ایجاد انحراف در مسیر امامت، ولایت و رهبری هستند و می خواهند ایجاد شبه کنند و فرهنگ منحط غربی را ترویج دهند. امروز دشمن جامعه مذهبی و دینی ما را مورد آزمایش قرار داده و اگر واکنشی نشان داده نشود، این فرهنگ نادرست غالب می شود.

امام جمعه ادامه داد: هدف قیام سیدالشهدا امر به معروف و نهی از منکر بود تا ظلم، فساد، دزدی، اختلاس و بی حیایی در جامعه ریشه کن شود. اگر انسان بصیرت داشته باشد، توطئه های زمان خودش را می شناسد و در مقابل دشمن کوتاه نمی آید.

وی تاکید کرد: روشی که مقام معظم رهبری برای ملت ایران برگزیده است، روش عزت خواهی و ذلت ناپذیری است. مانند همان روشی که برای حضرت اباالفضل امان نامه آوردند و ایشان نپذیرفتند. امروز تاریخ انقلاب اسلامی به ما نشان داده است که اگر با دشمن کنار بیاییم باز هم تحریم های دشمن وجود دارد و اگر به ما دست پیدا کند برما رحم نخواهد کرد. تنها راه ما مقاومت انقلابی است همان کاری که حضرت عباس علیه السلام در صحرای عاشورا کردند.

حجت الاسلام و المسلمین جوکار تصریح کرد: امروز هم در این تجمع یک صدا می گوییم:” کلنا عباسک یا حسین” و ما همه عباس شما هستیم و در کنارتان می ایستیم  و تحریم را تحمل می کنیم و تسلیم دشمن نمی شویم.

 

 

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=521521

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.