گوجه سبز کیلویی ۲۰۰ هزارتومان!

  • کد خبر : 574551
  • ۱۹ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۶
گوجه سبز کیلویی ۲۰۰ هزارتومان!

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی گفت: در حال حاضر گوجه سبز را تنها دوره گردها و مرکزفروش های لوکس عرضه می کنند.

اسدالله کارگر رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی در خصوص قیمت کذایی نوبرانه گوجه سبز کیلویی ۲۰۰ هزارتومان به خبرنگار اقتصادی شبکه خبری تهران نیوز، گفت: قیمت گوجه سبز تا زمانی که به نرخ منطقی نرسد جایی در لیست قیمت مورد تأیید اتحادیه و عرضه در واحدهای صنفی مجاز ندارد.

کارگر افزود: در حال حاضر گوجه سبز را تنها دوره گردها و مرکزفروش های لوکس عرضه می‌کنند و فروش آنها ارتباطی به اعضای ما ندارد و قیمت‌های اعلامی برای محصولات نوبرانه تنها به واسطه جو روانی و عرضه اولیه کم ایجاد می‌شود.

وی در ادامه به تأثیر شیوع ویروس کرونا بر قیمت میوه اشاره کرد و گفت:  با شیوع ویروس کرونا یک افزایش قیمت مختصر در برخی میوه ها داشتیم.

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی افزود: افزایش شمار مبتلایان به کرونا و توصیه پزشکان بر مصرف بیشتر میوه‌هایی با پایه ویتامین c منجر به افزایش تقاضای مردم و افزایش قیمت  پرتقال، لیموشیرین و لیموترش شده است.

وی مطرح کرد: امروز قیمت لیمو شیرین بین ۱۵تا  ۲۴ هزار تومان بود و دلیل اختلاف قیمت ان مرتبط به کیفیت میوه است.

بیشتر بخوانید:

کارگر در ادامه به شرح دلیل افزایش قیمت موز پرداخت و گفت: افزایش قیمت موز در عمده فروشی اتفاق می افتد و این اصلا ارتباطی با خرده فروش ندارد. خرده فروش یک پل ارتباطی میان میدان مرکزی و مردم است که هرزمان بخرند با همان سودشان عرضه می کنند. یعنی خرده فروش ها و مغازه دار هیچ نقشی در گران بودن و ارزان بودن کالا ندارند .

وی در پایان از خدمات انلاین اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی در شرایط بحرانی کرونا خبر داد و گفت: ۷۰ درصد اعضا اتحادیه آماده هستند میوه و سبزی را به صورت بهداشتی از طریق خدمات رایگان انلاین و تلفنی به دست مشتریان برسانند تا کمکی به قطع چرخه شیوع کرونا کرده باشند.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=574551

    اخبار مرتبط

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.