گنده‌گویی ولیعهد عربستان در واکنش به نابودی تاسیسات نفتی

  • کد خبر : 523739
  • ۲۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۲:۰۰
گنده‌گویی ولیعهد عربستان در واکنش به نابودی تاسیسات نفتی

ولیعهد سعودی به حملات پهپادی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن به تاسیسات نفتی دو منطقه بقیق و خریص در عربستان واکنش نشان داد.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، ولیعهد سعودی در واکنش به حمله پهپادی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن به دو پالایشگاه بقیق و خریص در عربستان گفت که “قادر است” تا با آنچه به زعم خود تجاوزگری تروریستی خواند، مقابله کند.

به گزارش خبرگزاری عربستان سعودی، محمد بن سلمان ولیعهد سعودی در جریان تماس تلفنی محمد بن زاید ولیعهد ابوظبی با وی “بر قدرت عربستان در مقابله با این تجاوزگری تروریستی و برخورد با آن” تاکید کرد.

محمد بن سلمان ولیعهد و نایب رئیس شورای وزیران عربستان، امروز (۱۶ سپتامبر ۲۰۱۹) با محمد بن زاید آل نهیان ولیعهد ابوظبی و نایب فرمانده کل نیروهای مسلح امارات متحدۀ عربی، تماس تلفنی داشت.

ولیعهد ابوظبی در این گفتگوی تلفنی، حمله به دو پالایشگاه شرکت نفتی آرامکو در بقیق و حریص را محکوم کرد و بر ایستادگی دولت امارات متحده عربی در کنار عربستان سعودی ، تاکید کرد.

ولیعهد سعودی ضمن تشکر از ولیعهد ابوظبی بابت مواضع امارات در محکومیت این حمله غافلگیرانه از سوی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن، بر اراده دولت عربستان سعودی در مقابله و تعامل با این حمله همه جانبه ، تاکید نمود.

این در حالی است که عربستان از بیش از چهار سال پیش تجاوزی تمام عیار را علیه یمن به راه انداخته است و ارتش و کمیته‌های مردمی یمن نیز به این تجاوزگری و کشتار عربستان در چارچوب دفاع از خود پاسخ می‌دهند.

به نوشته خبرگزاری عربستان، محمد بن زاید در این تماس تلفنی بر حمایت امارات از عربستان در برابر آنچه آن را خدشه به امنیت این کشور خواهند، تاکید کرد.

این اولین واکنش بن سلمان به حملات پهپادی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن به تاسیسات نفتی بقیق و خریص عربستان است.

این حملات باعث شد تا تولید نفت عربستان به میزان ۵۰ درصد کاهش یابد و به گفته منابع خبری، بازسازی تاسیسات نفتی عربستان چند هفته زمان خواهد برد.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=523739

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.