در گفت‌وگو با «تهران نیوز» مطرح شد؛

گلایه اسفنانی از کم‌توجهی‌ها به سازمان تعزیرات حکومتی

  • کد خبر : 622521
  • ۲۱ آبان ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۲
گلایه اسفنانی از کم‌توجهی‌ها به سازمان تعزیرات حکومتی

مدیرکل سازمان تعزیرات حکومتی استان تهران از کم‌توجهی‌ها و بی‌مهری برخی نهادهای قانون‌گذاری و اجرایی به این سازمان گلایه کرده و می‌گوید برخی معتقدند خیلی ضرورتی به وجود سازمان تعزیرات نیست.

محمدعلی اسفنانی، مدیرکل سازمان تعزیرات حکومتی استان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار شبکه خبری تهران نیوز، با بیان اینکه نظارت سازمان تعزیرات بر قیمت کالاها کاهش نیافته است، گفت: در این ایام نظارت سازمان تعزیرات به مراتب بیشتر از ایام گذشته بوده است.

وی افزود: سازمان تعزیرات حکومتی در این ایام به شدت درگیر مسائل مختلف است شاید به صورت یکجا عملکرد این سازمان نمود پیدا نکند.

مدیرکل سازمان تعزیرات حکومتی استان تهران خاطرنشان کرد: سازمان تعزیرات به طور هم‌زمان بر روند قیمت کالاها در بازار، رسیدگی بر تخلفات و نحوه عرضه کالا و خدمات، امور قاچاق کالا و ارز و نیز مسائل بهداشتی نظارت دارد؛ لذا طبیعتاً وقتی وسعت کاری گسترش یابد ممکن است نمود اقدامات خیلی مشخص نباشد.

بیشتر بخوانید:

علت افزایش قیمت مسکن از نگاه تعزیرات

تخلف ۲ اپراتور موبایل در گرانی اینترنت به تعزیرات گزارش شد

اسفنانی با بیان اینکه طبق قولی که وزیر صمت به سازمان تعزیرات داده، از این به بعد قرار است نظارت‌ها هوشمند شود، افزود: بر این اساس تخلفات صورت‌گرفته از طریق سیستم جامع انبارها و سیستم جامع تجارت مورد رصد و بررسی قرار می‌گیرد و تخلفات رخ‌داده بلافاصله به ما ارسال می‌شود و به محض ارسال به آن رسیدگی خواهد شد.

وی با بیان اینکه بنا به وضعیت موجود وقتی وسعت کار گسترش می‌یابد باید نیرو و امکانات لازم هم تأمین شود، خاطرنشان کرد: متأُسفانه به سازمان تعزیرات در سطح کلان و قانون‌گذاری نگاهی وجود دارد که احساس می‌کنند خیلی ضرورتی به وجود سازمان تعزیرات نیست؛ لذا به همین دلیل در مقایسه با سال‌های گذشته نگاه‌ها به این سازمان کم‌رنگ‌تر شده است.

مدیرکل سازمان تعزیرات حکومتی استان تهران با اشاره به تشکیل قرارگاه ۱۷ ربیع با هدف مقابله با گران‌فروشی گفت: نگاه سازمان تعزیرات به تشکیل این قرارگاه نگاه مثبتی است. در هرجا که سپاه و بسیج با ما همراهی کرده‌اند، سازمان تعزیرات موفق‌تر ظاهر شده است.

اسفنانی تأکید کرد: سپاه و بسیج می‌توانند در کشف کالاهای احتکارشده و اعلام گزارش‌های مردمی در خصوص تخلفات صورت‌گرفته به سازمان تعزیرات کمک بسیاری کنند و در روند مقابله با تخلفات موجود در بازار نقش مهمی داشته باشند.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=622521

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.