گزینه سرمربیگری تیم ملی، امشب یا فردا در تهران !

  • کد خبر : 486396
  • ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۰:۲۶
گزینه سرمربیگری تیم ملی، امشب یا فردا در تهران !

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، بعد از کش و قوس‌های فراوان پیرامون انتخاب سرمربی تیم ملی حالا به نظر می‌رسد که گزینه سرمربی‌گری امروز یا فردا به تهران سفر کند و رسماً هدایت یوزهای ایرانی را به عهده بگیرد. به نقل برخی از فدراسیون نشین‌ها، مارک ویلموتس ۵۰ ساله که در جام جهانی ۲۰۱۴ […]

مارک ویلموتس

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، بعد از کش و قوس‌های فراوان پیرامون انتخاب سرمربی تیم ملی حالا به نظر می‌رسد که گزینه سرمربی‌گری امروز یا فردا به تهران سفر کند و رسماً هدایت یوزهای ایرانی را به عهده بگیرد. به نقل برخی از فدراسیون نشین‌ها، مارک ویلموتس ۵۰ ساله که در جام جهانی ۲۰۱۴ و یورو ۲۰۱۶ هدایت تیم ملی بلژیک را بر عهده داشته به عنوان گزینه نهایی تیم ملی  برای امضای قرارداد به تهران خواهد آمد.

 

لوپتگی، شاید وقتی دیگر

لوپتگی

طبق گفته مسئولان فدراسیون فوتبال، پیش از ویلموتس ژولین لوپتگی، سرمربی سابق تیم ملی اسپانیا مهم‌ترین گزینه تیم ملی بوده و حتی توافقات تا مرحله خوبی پیش رفته بود اما بروز یک مسئله خانوادگی مانع از توافق بین ایران و این مربی اسپانیایی شده است.

تاج در اسپانیا با لوپتگی جلساتی برگزار کرده و به توافقاتی رسیده بود اما در نهایت این مربی به‌دلیل بیماری پدرش، فعلا قادر به حضور در ایران نیست. بنابراین پس از لوپتگی، گزینه اصلی مارک ویلموتس بلژیکی است که کارنامه چندان درخشانی نیز ندارد.

بیشتر بخوانید:

آنچه که از شواهد و قرائن پیدا است، فدراسیون فوتبال به‌دنبال چهره جوان برای هدایت تیم ملی می‌گشته و یکی از شروط لازم برای حضور در تیم ملی ایران نیز برنامه ریزی و زیر نظر داشتن تیم‌های پایه عنوان شده که ظاهراً این نکات در مذاکرات با ویلموتس به وی اعلام شده و مورد قبول او قرار گرفته است و در نهایت ویلموتس امشب یا فردا به تهران خواهد آمد و  روی نیمکت تیم ملی خواهد نشست.

مارک ویلموتس و نخستین چالش پیش روی؟!ویلموتس سرمربی تیم ملی شد

ویلموتس در ایران کار سختی را در پیش دارد زیرا قرار است جانشینی کارلوس کی روش شود که به مدت ۸ سال هدایت تیم ملی ایران را بر عهده داشته است و از حالا همه او را با کی‌روش مقایسه خواهند کرد که به چالش اصلی او تبدیل می‌شود.

قرار داد ویلموتس با تیم ملی ایران هنوز قطعی نشده است اما پیش بینی می‌شود که طی یکی و دو روز آینده این مربی به تهران بیاید و قرار داد خود رابا فدراسیون فوتبال ایران نهایی کند، قرار دادی که طبق گمانه‌زنی‌های رسانه‌ای سه ساله خواهد بود و ارزشی در حدود ۴٫۵ میلیارد دلار دارد. حضور ویلموتس در ایران آغاز چالشی سخت و البته جذاب برای این مربی بلژیکی به حساب می‌آید که شاید تا به حال تجربه نکرده باشد. کارنامه وارک ویلموتس چندان درخشان به نظر نمی‌رسد اما برای قضاوت او به عنوان سرمربی تیم ملی باید کمی صبر کرد و از قیاسهای عجولانه او با کی‌روش پرهیز کرد.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=486396

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.