گزارش تصویری پیاده‌روی جاماندگان در باقرشهر

  • کد خبر : 533927
  • ۲۸ مهر ۱۳۹۸ - ۹:۵۳
گزارش تصویری پیاده‌روی جاماندگان در باقرشهر

پیاده روی جاماندگان اربعین حسینی با حضور اقشار مختلف مردم برگزار شد؛ تا مرهمی باشد بر زخم دلتنگی سید و سالار شهیدان، ابی عبدالله الحسین(علیه السلام)

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، پیاده‌روی جاماندگان اربعین حسینی با حضور اقشار مختلف مردم برگزار شد؛ تا مرهمی باشد بر زخم دلتنگی سید و سالار شهیدان، ابی عبدالله الحسین(علیه السلام) و زیارت حضرت عبدالعظیم حسنی(علیه السلام).

همزمان با سراسر کشور همایش پرشور پیاده روی جاماندگان اربعین حسینی، با حضور حداکثری زائران دلداده به قصد زیارت قبله تهران برگزار شد.

سال هاست که جاماندگان از قافله عشق به واسطه عدم توفیق زیارت حرم ابی عبدالله(علیه السلام)، با پیاده روی روز  اربعین تا حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(علیه السلام) به زیارت کربلای ایران می‌روند.
در مورد ثواب زیارت حضرت عبدالعظیم حسنی(علیه السلام) از امام هادی(علیه السلام) به فردی که اهل شهرری بوده است نقل شده است: بدان که اگر قبر عبدالعظیم (علیه السلام) را در شهر خودتان زیارت کنی، مانند کسی هستی که حسین بن علی(علیه السلام) را در کربلا زیارت کرده باشد.

در محدوده‌ی جنوب تهران سه محور اصلی برای دسترسی زائران جامانده اربعین به حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(علیه السلام) وجود دارد:
محور اول از حسن آباد فشافویه شروع شده، کهریزک، باقرشهر و ری را در برمی‌گیرد. همچنین عده ای از زائران از اسلامشهر در حرم مطهر امام خمینی(رحمه الله علیه) به دیگر زائران ملحق شده و تا حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(علیه السلام) پیاده روی می‌کنند.
مبدأ محور بعدی ورامین، قرچک، قلعه نو و فیروزآباد می‌باشد که برآورد زائرین این محور ۲۵ تا ۳۵ هزار نفر است.
و در نهایت محور سوم روستاهای بخش کهریزک مثل قمصر، درسن آباد، گل حصار و اسماعیل آباد است که در سه راهی شهید بهشتی به دیگر زائران پیوسته و حدود ۸ تا ۹ هزار نفر در این مسیر به سمت شهرری می‌روند.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=533927

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.