کی روش و کلمبیا به مشکل خوردند

  • کد خبر : 534983
  • ۰۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۱
کی روش و کلمبیا به مشکل خوردند

تنها چند ماه بعد از انتخاب کارلوس کی روش به عنوان سرمربی تیم ملی کلمبیا مشکلات کی روش و کلمبیا نیز شروع شد و حالا وی به موضوع دلالی متهم شده است.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، ۸ سال حضور مستمر یک مربی در رأس کادر فنی تیم ملی ایران تقریباً  امری غیر ممکن به نظر می‌رسید اما کارلوس کی روش با تمام اخلاقیات و مسائل خوب و بد فنی خودش آن را محقق کرد تا در میان برخی از فوتبال دوستان ایران محبوبیت زیادی را برای خودش دست و پا کند. کی روش از همان ماه‌های ابتدایی حضورش در ایران با رسانه‌های ایرانی و همچنین پیشکسوتان فوتبال به مشکل برخورد و این مسئله تا آخرین روز رفتنش از ایران نیز ادامه داشت اما هواداران کی روش که او را منجی تیم ملی ایران می‌دانستند جو حاکم بر فوتبال ایران را مسموم می‌دانستند و کی روش را یک مربی حرفه‌ای توصیف می‌کردند که تفکراتش ورای فوتبال ایران است!

البته سابقه حضور کارلوس کی روش بر روی نیمکت تیم ملی پرتغال این را نمی‌گفت و آقای حرفه‌ای و کار درست در بین سالهای ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۰ نیز با بسیاری از ستاره‌های تیم ملی و همچنین رسانه‌های کشورش به مشکل خورد اما باز هم حجت بر کی‌ روشی‌پورها تمام نشد تا این که این بار نوبت به فدراسیون فوتبال کلمبیا و رسانه‌های این کشور آمریکایی رسید که تنها چند ماه بعد از حضور کی روش در این کشور با پیرمرد بد اخلاق و البته خودخواه به مشکل بخورند.

کی روش و کلمبیا

تیم ملی کلمبیا با کی روش در کوپا آمریکای امسال نتوانست از جمع ۸ تیم بالاتر برود و بعد از آن هم چند بازی تدارکاتی ضعیف و البته همراه با شکست داشت. خط زدن خامس رودریگز در آخرین اردوی تیم ملی کلمبیا نیز از دیگر تصمیمات بحث برانگیز کی روش بود که با انتقادات زیادی همراه شد. داستان کی روش و فوتبال کلمبیا به همین جا ختم نمی‌شود و بعد از برگزاری بازی دوستانه کلمبیا و الجزایر بحث دلالی کی روش در تدارکات بازی‌های دوستانه توسط برخی از رسانه‌ها و مسئولین فدراسیون کلمبیا بر سر زبان‌ها افتاده است.

کارلوس کی‌روش در زمان حضور خود در ایران نیز به دلالی و روابط مالی خلاف عرف با اسپانسرهای ورزشی و غیرورزشی متهم شده بود و برخی از رسانه‌ها مدعی بودند که وی با انتخاب حریفانی گمنام توسط دلال ها هم از طریق این انتخاب‌ها و هم بردن آنها سود می‌برد.

بیشتر بخوانید:

رسانه‌های کلمبیایی مدعی شدند که دیدار دوستانه این کشور و الجزایر به درخواست کارلوس کی‌روش سرمربی کلمبیا و با سازماندهی شرکت اِوُل اسپورت (Evol Sport) برگزار شد؛ شرکتی که در زمینه‌هایی همچون پیشنهاد بازیکن به تیم‌ها و همچنین برگزاری دیدارهای ملی فعالیت می‌کند. این شرکت توسط فردی به نام مستعار (ب.م) مدیریت می‌شود؛ کسی که در زمان حضور کی‌روش در ایران نیز با وی همکاری داشته است؛ حتی مرد پرتغالی کسی بوده که وی را به تیم ملی ایران نزدیک کرده و مسئولیت برگزاری دیدارهای دوستانه این تیم را به او سپرده است.

چند روز پیش یک مسئول ورزشی کلمبیایی کی روش را فردی عوام فریب معرفی کرده بود که با مصاحبه هایش مردم را به شکلی نادرست قانع می‌کند. شنیده می‌شود اختلافات میان فدراسیون فوتبال کلمبیا و کی روش بالا گرفته است و آن‌ها از شرایط به وجود آمده اصلا راضی نیستند! حالا مسئولین فدراسیون فوتبال کلمبیا وعده دادند تا به این اتهام مطرح شده رسیدگی کنند و نتایج آن را اعلام کنند تا ابعاد دقیق این ماجرا به درستی مشخص شود.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=534983

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.