کیفیت پایین نان منجر به برگزاری نشستی فوری در بهارستان شد

  • کد خبر : 519587
  • ۱۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۸
کیفیت پایین نان منجر به برگزاری نشستی فوری در بهارستان شد

کیفیت پایین نان منجر به برگزاری نشستی فوری با حضور معاون برنامه‌ریزی، اداری و مالی فرماندار بهارستان، محمد کیانی رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان و دیگر مسئولان در بهارستان شد.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، در طول هفته‌های اخیر کشمکش‌های زیادی در حوزه پخت نان و فعالیت‌ واحدهای صنفی نانوایی در سطح شهرستان بهارستان شکل گرفت که در این بین نانوایان بهارستانی دلیل کیفیت پایین نان را در این شهرستان به دلیل بی‌کیفیت بودن و رطوبت موجود در آرد سهمیه نانوایی‌ها برشمردند.

در همین راستا نشست بهبود کیفیت آرد خبازان شهرستان بهارستان با حضور معاون برنامه‌ریزی، اداری و مالی فرماندار بهارستان، محمد کیانی رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان، مدیران آرد و نان شرکت خلیج فارس استان تهران و رئیس شرکت غله شهرستان و جمعی دیگر از مسئولین شهرستانی برگزار گردید.
بنابر این گزارش در طول نشست مذکور اجرای مصوبات جلسه آرد و نان شهرستان شامل تهیه آرد خبازان بهارستان از شرکت‌هایی که در مناطق ۱ تا ۵ تهران آرد تهیه می شود، توسط اعضا حاضر بررسی و مورد بحث و تصمیم‌گیری قرار گرفت.
گفتنی است که در نشست بهبود کیفیت آرد خبازان، موضوع حمل و نقل آرد از شرکت تا درب نانوایی‌ها نیز مورد بحث و بررسی قرار گرفت و تصمیماتی در خصوص موضوع مذکور اخذ شد تا روند انتقال آرد در شهرستان بهارستان بهتر انجام شود.
لازم به ذکر است که در پایان نشست بهبود کیفیت آرد و راه حلی برای بهبود کیفیت پایین نان خبازان شهرستان بهارستان به سئوالات حاضرین در جلسه پیرامون موضوعات مطرح و بررسی شده، در راستای رفع ابهامات احتمالی پاسخ داده شد.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=519587

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.