فرماندار قرچک مطرح کرد:

کمبود فضای آموزشی و نیروی انسانی در آموزش و پرورش قرچک

  • کد خبر : 621550
  • ۰۸ آبان ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۰
کمبود فضای آموزشی و نیروی انسانی در آموزش و پرورش قرچک
فرماندار قرچک در این جلسه گفت: تراکم بالای دانش‌آموزی به دلیل مهاجرپذیری این شهرستان، قرچک را با کمبود فضای آموزشی و از طرفی کمبود نیروی انسانی در آموزش و پرورش مواجه کرده است.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان قرچک امروز به ریاست بهمن خطیبی فرماندار و با حضور نوش‌آبادی نماینده مردم شهرستان‌های قرچک، ورامین و پیشوا در مجلس شورای اسلامی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری، سرپرست اداره آموزش و پرورش و دیگر مسئولان برگزار شد.

بهمن خطیبی در جلسه شورای آموزش و پرورش اظهار داشت : در خصوص اختصاص بودجه به آموزش و پرورش و واریز سرانه‌های آموزشی انتظار می‌رود شهرستان‌هایی همچون قرچک که مردم آن اکثرا کارگرنشین بوده و توان مالی اندکی دارند با شهرستان‌های نسبتا برخوردار مقایسه نشود.

وی گفت: علاوه بر ادارات استانی، باید کمک‌های خیرین و دستگاه‌های شهرستانی از جمله شهرداری و شورای اسلامی به آموزش و پرورش سرازیر شود.

خطیبی ادامه داد: موضوع درآمد پایدار و خودکفایی مالی مدارس مدنظر است.

فرماندار قرچک تصریح کرد: رفع معارضات چند مدرسه انجام شده اما پایش تمامی مدارس به لحاظ رفع معارضات در دست اقدام است تا بر اساس اولویت‌بندی با جدیت امور مربوطه پیگیری شود.

وی در پایان افزود: در این شرایط نباید بگذاریم حتی یک مدرسه از چرخه تعلیم و تربیت شهرستان خارج شود و تاکید استانداری نیز بر احداث مدارس جدید و مدیریت وضعیت موجود است.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=621550

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.