محسن رضایی:

کشورهای اسلامی به‌صورت هماهنگ سفیر فرانسه را اخراج کنند

  • کد خبر : 621403
  • ۰۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۷
کشورهای اسلامی به‌صورت هماهنگ سفیر فرانسه را اخراج کنند

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: از آقای روحانی می‌خواهم در تماس تلفنی با سران کشورهای اسلامی از آن‌ها بخواهد که در یک اقدام مشترک سفرای فرانسه از کشورشان اخراج کنند.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در سفر به قم در دیدارهایی جداگانه با آیت‌الله‌العظمی مکارم شیرازی، آیت‌الله‌العظمی نوری همدانی و آیت‌الله‌العظمی علوی گرگانی از مراجع تقلید ضمن آرزوی سلامت و توفیق برای مراجع عظام تقلید از تأکید ایشان بر تداوم فعالیت‌های آموزشی و مذهبی و دغدغه‌های فرهنگی و اعتقادی ایشان قدردانی کرد.

رضایی در این دیدارها با ارائه گزارشی از فعالیت‌های مجمع تشخیص مصلحت نظام در دوره جدید، از اهتمام دبیرخانه مجمع به دریافت دیدگاه‌های صاحب‌نظران در خصوص تدوین سیاست‌های کلی برنامه هفتم توسعه خبر داد و از مراجع عظام حوزه علمیه قم تقاضا کرد که دیدگاه‌ها و نظرات خود را درباره اهم مسائل کشور بیان کنند تا در تهیه سیاست‌های کلی نظام در برنامه هفتم توسعه کشور موردتوجه قرار گیرد.

حضرات آیات، مکارم شیرازی، نوری همدانی و علوی گرگانی نیز با بیان دغدغه‌های موجود در کشور، توجه بیشتر به مشکلات معیشتی و مسائل فرهنگی را از مطالبات به‌حق مردم دانستند و از سفر و گزارش دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، قدردانی کردند.

همچنین در این دیدارها مراجع عظام قم ضمن محکوم کردن اقدام توهین‌آمیز دولت فرانسه به ساحت پیامبر اعظم (ص) خواستار اتخاذ مواضع شفاف و قاطع جهان اسلام علیه رفتار بی‌شرمانه اخیر فرانسه شدند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز با قدردانی از دیدگاه‌های روشنگرانه مراجع و ضمن محکوم کردن اقدامات دولت فرانسه گفت: بنده از جانب سربازان این نظام در مصاحبه‌ای تأکید کردم که اقدام رئیس‌جمهور فرانسه نوعی حماقت سیاسی است و باید از جهان اسلام برای این موضع عذرخواهی کند.

رضایی افزود: جرئت مکرون در اهانت به پیامبر اعظم از ارتباط برخی کشورهای عربی با اسرائیل به‌دست‌آمده است و نزدیکی بحرین و امارات متحده به رژیم جعلی اسرائیل نشانهٔ ضعف در جهان اسلام و کمرنگ شدن اتحاد اسلامی تلقی شده است و در این فضا رئیس‌جمهور فرانسه موقعیت را مناسب اهانت به رسول خدا دیده است.

وی تأکید کرد: ضرورت دارد کشورها و مجامع اسلامی مواضع متحدانه و جدی‌تری در مقابل این اقدام موهن اتخاذ کنند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در این دیدارها که روز یکشنبه‌صورت گرفت، همچنین خواستار فعال‌تر شدن دستگاه دیپلماسی کشور در این زمینه شد و گفت: از آقای روحانی می‌خواهم، در تماس تلفنی با سران کشورهای اسلامی از آن‌ها بخواهد که در یک اقدام مشترک سفرای فرانسه از کشورشان اخراج کنند.

منبع: روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=621403

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.