کشف پرونده کلاهبرداری ۴ هزار میلیاردی با ۳۵۰ شاکی

  • کد خبر : 534072
  • ۲۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۸
کشف پرونده کلاهبرداری ۴ هزار میلیاردی با ۳۵۰ شاکی

رئیس پایگاه نهم پلیس امنیت عمومی پایتخت از کشف کلاهبرداری ۴ هزار میلیاردی در شهرستان ری خبر داد.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، رئیس پایگاه نهم پلیس امنیت عمومی پایتخت از کشف کلاهبرداری ۴ هزار میلیاردی در شهرستان ری خبر داد.

کشف پرونده کلاهبرداری ۴ هزار میلیاردی با 350 شاکی

جزئیات کشف پرونده کلاهبرداری ۴ هزار میلیاردی در شهرستان ری

رئیس پایگاه نهم پلیس امنیت عمومی پایتخت در خصوص جزئیات این پرونده گفت: این پرونده بیش از ۳۵۰ شاکی دارد.
سرهنگ محمد گنجه در تشریح این پرونده، افزود: به دنبال ارجاع یک مورد پرونده کلاهبرداری به پایگاه نهم پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ، پیگیری و رسیدگی به موضوع به صورت ویژه در دستور کار قرار گرفت.

وی تصریح کرد: بر اساس اظهارات نماینده شاکیان، مدیرعامل و اعضای هیات رئیسه یک شرکت خصوصی که در زمینه ساخت و ساز و برج سازی فعالیت داشته، چند وقت پیش مراحل ساخت یکی از پروژه های بزرگ مسکن در شهرری که یک مجتمع مسکونی ۶۵ واحدی بوده را آغاز و با وعده واگذاری واحدها به مال باختگان، پس از جلب اعتماد و اطمینان مردم، هر واحد را به ۳ تا ۴ نفر فروخته و از ۳۵۰ شهروند تهرانی کلاهبرداری کرده و متواری شدند.
به گزارش روز یکشنبه پایگاه خبری پلیس، این مقام انتظامی ادامه داد: مأموران پلیس با اقدامات اطلاعاتی طی هماهنگی با مقام قضائی، مدیرعامل کلاهبردار این شرکت را که قصد فرار از کشور از طریق مرزهای شمالی کشور داشته شناسایی و در یک عملیات پلیسی دستگیر کردند.

سرهنگ گنجه خاطرنشان کرد: متهم که فردی حدودا ۵۰ ساله است در بازجویی های پلیسی ابتدا منکر بزه انتسابی شد اما در برابر مستندات و ادله موجود به جرم تحصیل مال نامشروع به مبلغ حدود ۴ هزار میلیارد ریال از طریق کلاهبرداری و سوءاستفاده از ۳۵۰ نفر از اهالی شهرستان ری به بهانه واگذاری مسکن اعتراف کرد.

رئیس پایگاه نهم پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ با اشاره به تمجید و تحسین دادستانی شهرستان ری و جمعی از مال باختگان در عملکرد بهنگام پلیس و دستگیری این فرد کلاهبردار متذکر شد: شهروندان قبل از هرگونه معامله ملکی حتما با استعلام کد رهگیری و تحقیقات جامع از مراکز قانونی از معتبر بودن اینگونه معاملات مطمئن شوند چرا که هوشیاری و آگاهی مردم در این مورد می تواند مانع از وقوع چنین جرائمی شود.

 

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=534072

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.