کسب روزی حلال تنها دلخوشی‌ خیاط جوان و منصف+ عکس

  • کد خبر : 385261
  • ۱۰ تیر ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۰
کسب روزی حلال تنها دلخوشی‌ خیاط جوان و منصف+ عکس

در ادامه گزارشات “کسبه برتر مردمی” این بار به سراغ یکی از خیاطان جوان رفتیم که او را به نام آقای منصف می‌شناسند.

به گزارش تهران نیوز، در شهرری سراغ خیاطی‌های خوب را که بگیری، خیلی‌ها نشانی پاساژ شیشه در حوالی میدان حضرت عبدالعظیم(ع) را می‌دهند. سال‌هاست طبقه بالای پاساژ شیشه، بورس خیاطی و تعمیرات لباس است که مغازه های آن، روزانه شاهد حضور تعداد زیادی از اهالی می‌باشد که برای دوخت و دوز لباس‌های خود به آنجا مراجعه می‌کنند.

به مغازه آقا مصیب یکی از خیاط های این مکان که خیلی‌ها او را در صنف خودش کاربلد و منصف می دادند، رفته‌ایم. شاید وقتی صفت منصف به میان می‌اید ذهن مردم ناخداگاه به یک فرد مسن می‌رسد.

آقا مصیب که این روزها در شهر ری به یکی از خیاطان کاربلد و منصف می‌شناسند تنها ۳۶ سال دارد. با وجود اینکه جوان است اما راه کاسبی حلال را خوب یاد گرفته به همین خاطر او را بیش از آنکه به عنوان یک خیاط بشناسند به عنوان یک کاسب واقعی می‌شناسند.

در ادمه سلسله گزارشات “کسبه مردمی پایتخت”؛ به سراغ مصیب زارع‌زاده جوان ۳۶ ساله‌ای رفتیم که به شلغل خیاطی رو آورده و در این صنف به عنوان یکی از کاسبان منصف شناخته می‌شود.

مصیب در گفت‌وگو با خبرنگار ما از زندگی خود حرف می‌زند، او می‌گوید: چهارده سال پیش بعد از اتمام خدمت سربازی، از شهرمان یزد برای اشتغال به تهران آمدم و به توصیه داماد خانواده، آقای زارع زاده که آن زمان در همین مغازه که متعلق به اوست و خیاطی می‌کرد شروع به کار کردم.

این کاسب این‌گونه ادامه داستان خود را شرح می‌دهد: روزها را تا شب کار می‌کردم و بعد از اتمام فعالیت برای استراحت به منزل خواهرم و داماد خانواده (آقای زارع زاده) می‌رفتم که در آن سال‌ها از هیچ زحمتی برای من دریغ نکردند و همیشه در همه امور حمایتم کردند، نگذاشتند تنهایی و دوری از پدر و مادر مرا از کار و کسب درآمد در تهران مایوس کند. طی این مدت در اینجا با دوستان و همکاران زیادی آشنا شدم که هر کدام از آن‌ها در کار خود ماهر و منصف هستند و در حال حاضر در دیگر مغازه‌های اینجا مشغول به کار هستند.

مصیب با اشاره به سختی های این شغل می‌گفت: معمولا کمر درد و پا درد با همچین مشاغلی همراه است اما وقتی بعد از آماده شدن سفارشات، رضایت و لباس‌ها را در تن مردم می‌بینیم، خستگی از یادمان می‌رود و لذت می‌ریم.

او به یکی از مشتریان شاخص خود، شهید مدافع حرم «محمد پورهنگ» اشاره می‌کند که همیشه برای تعمیر لباس به او مراجعه می‌کرده و این موضوع را توفیقی برای خود می‌داند و وقتی می‌شنود شهید شده، خیلی ناراحت و متاثر می‌شود.

مصیب انصاف و مدارا با مردم و مشتریان را رمز موفقیت می‌داند و می‌گوید: هوای مردم را که داشته باشی راه دوری نمی‌رود و نتیجه هر کار خیری به خود انسان بازمی‌گردد.

این خیاط جوان چند سالی است که ازدواج کرده و صاحب ۲ فرزند سه و یک ساله پسر است که بزرگترین دلخوشی‌اش را تلاش و کسب روزی حلال در طول روز برای آن‌ها و همسرش می‌داند.

 

 

 

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=385261

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.