شهرداری تهران اعلام کرد؛

کاهش ۱۵ درصدی ساخت و ساز در بهار ۹۹

  • کد خبر : 624811
  • ۰۶ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۳
کاهش ۱۵ درصدی ساخت و ساز در بهار ۹۹

شهرداری تهران سه ماهه نخست امسال هزار و ۶۸۰ پروانه صادر کرده که نسبت به زمستان ۳۰ درصد کاهش یافته است.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، در بهار سال ١٣٩٩ هجری خورشیدی، تعداد ۱۲ هزار و ۸۱۸ واحد مسکونی در پروانه‌های صادرشده برای احداث ساختمان از سوی شهرداری‌ تهران، پیش‌بینی شده است که این میزان نسبت به فصل مشابه سال گذشته حدود ١۵.٣ درصد کاهش داشته است.‏

مرکز آمار ایران، در تازه‌ترین گزارش خود از بررسی نتایج طرح «گردآوری اطلاعات پروانه‌های ساختمانی صادر شده توسط شهرداری‌های کشور» میزان صدور پروانه‌های ساختمانی در بهار ۱۳۹۹ را منتشر کرده است. آنطور که در این گزارش آمده است در بهار سال ١٣٩٩، تعداد ۱۲ هزار و ۸۱۸ واحد مسکونی در پروانه‌های صادرشده برای احداث ساختمان از سوی شهرداری‌ تهران، پیش‌بینی شده است که این میزان نسبت به فصل گذشته حدود ٢۶.٩ درصد و نسبت به فصل مشابه سال گذشته حدود ١۵.٣ درصد کاهش داشته است.‏ همچنین متوسط تعداد واحد مسکونی برای هر یک از این پروانه‌های احداث ساختمان ٧.۶ واحد بوده است.

بر اساس این آمار، شهرداری تهران در بهار امسال تعداد یک هزار و ۶۸۰  پروانه احداث ساختمان صادر کرده است  که نسبت به فصل گذشته حدود ۳۰  درصد و نسبت به فصل مشابه سال گذشته حدود ۲۳.۸ درصد کاهش نشان می‌دهد. مجموع مساحت زیربنا در پروانه‌های احداث ساختمان صادر شده از سوی شهرداری تهران در بهار ۱۳۹۹ بیش از ۲۲۸۱ هزار مترمربع بوده است که نسبت به فصل گذشته حدود ۲۶.۶ درصد و نسبت به فصل مشابه سال گذشته حدود ۱۸ درصد کاهش داشته است. همچنین متوسط مساحت زیربنای این دسته از پروانه‌ها در دوره مورد بررسی حدود ۱۳۵۸ مترمربع بوده است.

آمار و ارقام نشان می‌دهد شرایط ساخت و ساز در تهران در بهار ۱۳۹۹ نسبت به بهار ۱۳۹۸ شرایط بهتری پیدا کرده است چرا که پروانه‌های صادر شده برای احداث ساختمان در بهار ٩٨ در تهران نسبت به فصل قبل از آن حدود ۲۰ درصد کاهش یافته بود. به طوری که تعداد ۱۵ هزار و ۱۲۷ واحد مسکونی در پروانه‌های صادرشده برای احداث ساختمان از سوی شهرداری‌ تهران، پیش‌بینی شده بود که نسبت به فصل گذشته حدود ۲۰.۲درصد و نسبت به فصل مشابه سال گذشته حدود ٢٣.١ درصد کاهش داشته است.‏ متوسط تعداد واحد مسکونی برای هر یک از این پروانه‌های احداث ساختمان ۶.٩ واحد بوده است و تعداد ۲ هزار و ۲۰۴ پروانه احداث ساختمان توسط شهرداری تهران در فصل بهار ١٣٩٨، صادر شد که نسبت به فصل گذشته، حدود ١٧.۵ درصد و نسبت به فصل مشابه سال گذشته حدود ٢٧.٩ درصد کاهش داشت.

کل نقاط شهر کشور

مرکز آمار ایران در گزارش خود به میزان ساخت و ساز در سایر نقاط شهری کشور هم اشاره کرده است. بر اساس این گزارش در بهار سال ۱۳۹۹ ، تعداد ۱۰۲ هزار و ۱۶۰ واحد مسکونی در پروانه‌های صادرشده برای احداث ساختمان از سوی شهرداری‌های کشور پیش‌بینی شده است که نسبت به فصل گذشته حدود ۱۵ درصد کاهش و نسبت به فصل مشابه سال گذشته حدود ۶.۸ درصد افزایش داشته است. همچنین متوسط تعداد واحد مسکونی در هر پروانه احداث ساختمان ۲.۷ واحد بوده است. در همین بازه زمانی تعداد ۳۸ هزار و ۳۶۰ پروانه احداث ساختمان از سوی شهرداری‌های کشور صادرشده  که نسبت به فصل گذشته حدود ۱۱.۶ درصد کاهش و نسبت به فصل مشابه سال گذشته ۵ درصد افزایش داشته است.

مجموع مساحت زیربنا در پروانه‌های صادرشده برای احداث ساختمان در بهار ۱۳۹۹ حدود ۱۹۳۷۷ هزار مترمربع بوده است که نسبت به فصل گذشته ۱۵ در صد کاهش و نسبت به فصل مشابه سال گذشته حدود ۱۰.۵ در صد افزایش دا شته است. متوسط مساحت زیربنا در این پروانه ها ۵۰۵ مترمربع بوده است.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=624811

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.