کاهش بیماری سل پس از انقلاب در کشور

  • کد خبر : 530160
  • ۱۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۱
کاهش بیماری سل پس از انقلاب در کشور

رئیس هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به پیشرفت های پزشکی و بهداشتی در ایران گفت: خوشبختانه بیماری سل پس از انقلاب در کشور کاهش چشمگیری داشته است.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، علی اکبر ولایتی در نشست خبری نهمین کنگره بین المللی بیماری های ریوی، مراقبت های ویژه و سل که در بیمارستان مسیح دانشوری با حضور جمعی از اصحاب رسانه برگزار شد، اظهار کرد: شنبه ۲۰ مهرماه، نهمین کنگره بیماری های ریوی، مراقبت های ویژه و سل در بیمارستان فرهیختگان دانشگاه آزاد اسلامی برگزار می شود.

رئیس هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی افزود: این‌کنگره هر ۲ سال یک بار با حضور جمعی از پزشکان و متخصصان بیماری های ریوی از کشورهای مهم دنیا برگزار می شود و تا کنون ۱۶۰ مقاله علمی و پزشکی به این کنگره فرستاده شده که از میان آن ها ۹۰ مقاله پذیرفته شده است و مقالات برتر در این کنگره معرفی می شود.

بیشتر بدانید:

تفکر مثبت برای لاغر شدن

دکتر ولایتی ادامه داد: در این کنگره ۳ بخش مورد بررسی قرار خواهد گرفت که شامل بیماری های ریوی، سل و مراقبت های ویژه پس از پیوند ریه می شود‌.

وی درباره جراحی های انجام شده در بیمارستان مسیح دانشوری هم افزود : تاکنون ۸۱ مورد پیوند دو ریه، ۴۳ مورد پیوند یک ریه، ۲۵۷ مورد پیوند قلب و ۶ مورد پیوند کلیه در بیمارستان مسیح دانشوری انجام شده است و در کل منطقه خاورمیانه مرکزی مانند بیمارستان مسیح دانشوری وجود ندارد. در این مرکز، بیش از ۲ هزار مورد جراحی تنگی نای انجام شده که در دنیا کم نظیر است.

آمار بیماری سل قبل و بعد انقلاب 

ولایتی با اشاره به آمار مبتلایان به بیماری سل قبل و پس از انقلاب اسلامی تصریح کرد: در اوایل انقلاب از هر ۱۰۰ هزار نفر ۴۰ نفر مبتلا به سل بودند؛ اما پس از انقلاب اسلامی با تلاش های وزارت بهداشت و درمان این عدد، به ۱۴ نفر از هر ۱۰۰ هزار نفر رسید‌ و به شدت کاهش یافت و کنترل شد.

رئیس بیمارستان مسیح دانشوری در پایان خاطرنشان کرد: مراقبت از ریه پس از پیوند، از اهمیت زیادی برخوردار است چرا که امکان عفونت و پس زدن عضو پیوند شده وجود دارد. بیمارستان مسیح دانشوری تنها مرکز درمانی در کشور است که پیوند ریه را انجام می دهد زیرا که این پیوند، بسیار سخت و مشکل است.

 

بیشتر بدانید:

خواص کره برای سلامتی

اسماعیل مرتاض در ادامه این نشست دبیر علمی کنگره درباره جزئیات این کنگره گفت: کنگره به مدت ۴ روز در بیمارستان فرهیختگان برگزار خواهد شد و ۱۸ سخنران از کشورهای مهم جهان از جمله هندوستان، آمریکا، یونان و… به این کنگره دعوت شده اند ضمن ان که برای روز ملی سل هم برنامه مفصلی پیش بینی شده که با حضور معاون وزارت بهداشت به اجرا در خواهد آمد.

بیشتر بدانید:

تاثیر تهاجم قارچی در بروز نوعی سرطان لوزالمعده

 

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=530160

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.