کاهش آبگرفتگی در معابر با همکاری شهروندان میسر است

  • کد خبر : 539569
  • 18 نوامبر 2019 - 15:27
کاهش آبگرفتگی در معابر با همکاری شهروندان میسر است

شهردار قدس گفت: جهت کاهش آبگرفتگی ها لازم است شهروندان همکاری داشته و از ریختن زباله و پلاستیک در جوی ها خودداری کنند.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، مسعود مختاری، شهردار قدس در مراسم تکریم پاکبانان خدمات شهری و پرسنل سازمان آتش نشانی شهردای قدس ضمن قدردانی از تلاش ها و فعالیت های آنها  در جهت تمیزی معابر و کاهش آبگرفتگی بیان داشت: شهر قدس به لحاظ توپوگرافی خاص و تپه ماهورهای حاشیه کوه های البرز دارای شیب مناسبی نیست و عمده کوچه ها بدون زیر ساخت شبکه فاضلاب و آب های سطحی احداث شده اند.

وی با اشاره به کاهش آبگرفتگی در معابر شهر قدس افزود: با توجه به گسترده شدن شهر عمده معابر سطح شهر آسفالت شده و حجم بارندگی ها در زمین فرو نمی رود و موجب ایجاد مزاحمت برای شهروندان می شود. نقشه شبکه های آب های سطحی مانند شبکه فاضلاب اماده شده و سال گذشته بخشی از مسیر اجرا شد و اجرای آن هزینه بسیاری دارد.

شهردار قدس ادامه داد: با توجه به هزینه بالا تصمیم گرفته شد تا طی یک برنامه ۵ ساله که از سال ۹۷ آغاز شده این شبکه احداث شود  و مناطقی که با مشکلات بیشتری مواجه اند، در اولویت قرار گرفته اند .

مختاری تصریح کرد: برای اجرای این امر لازم است شهروندان نیز همکاری داشته باشند و از ریختن زباله و ظروف یکبار مصرف به جوی ها خودداری کنند تا آبگرفتگی کمتری اتفاق افتد و بامشکلات کمتری مواجه شویم.

کاهش آبگرفتگی کاهش آبگرفتگی کاهش آبگرفتگی کاهش آبگرفتگی

 

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=539569

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.