کاسبان ترس ، افرادی منافق یا نادان هستند !

  • کد خبر : 485491
  • ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۴
کاسبان ترس ، افرادی منافق یا نادان هستند !

کارشناس مسائل سیاسی گفت: کسانی که در صدد القا قریب الوقوع بودن جنگ هستند این افراد یا بدخواه و منافق هستند و یا از روی جهل سخن می‌گویند.

بررسی احتمال درگیری ایران و آمریکا در گفت‌وگو با مهدی کوچک زاده

درگیری نظامی ایران، آمریکا

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، بعد از اعزام ناو آمریکایی آبراهیم لینکولن به خلیج فارس، برخی از رسانه‌ها از احتمال درگیری نظامی بین ایران و آمریکا سخن گفتند و میزان این احتمال را بالا برآورد کردند، موضوعی که تا حدود زیادی شبیه به یک موج رسانه‌ای بود تا با ایجاد این فضا، افکار عمومی ایران را به سمت دیگری سوق دهند. در همین رابطه مهدی کوچک زاده، نماینده ادوار گذشته تهران در مجلس شورای اسلامی درمصاحبه با تهران نیوز ضمن تأکید بر پمپاژ رسانه‌ای منفی اظهار داشت: کسانی که در صدد القا قریب الوقوع بودن جنگ هستند این افراد یا بدخواه و منافق هستند و یا از روی جهل سخن می‌گویند. طبق قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، آن کسی که اختیار و صلاحیت تصمیم گیری برای وقوع صلح و جنگ را دارد رهبری است و رهبری با جمله‌ای که در همه‌ی رسانه‌ها بازتاب داده شد به این بحث خاتم داد و آن این بود که “نه جنگ خواهد شد و نه مذاکره می‌کنیم”. این جمله یعنی هیچ جنگی از طرف ما آغاز و ادامه نخواهد یافت و در نتیجه جنگ نخواهد شد.

وی ادامه داد: آن طرف دعوا نیز هم نسبت به توانایی‌های خودشان واقف هستند و هم نسبت به توانایی‌های جبهه مقاومت اشراف دارند. اما چرا به جای نام ایران به جبهه مقاومت اشاره کردم؟ چون این طور نیست که در صورت وقوع درگیری مثل جنگ تحمیلی، ایران تنها بشود. امروز همین عراقی که روزی علیه ما می‌جنگید کنار ما خواهد بود کما اینکه در قضیه سیل اخیر در خوزستان نیز دیدیم بعلاوه افغانستان، یمن، سوریه و لبنان  نیز ما را تنها نخواهند گذاشت.

درگیری ایران و آمریکا یک بازی رسانه‌ای است

کوچک زاده

کوچک زاده احتمال درگیری نظامی را سیاسی دانست و اضافه کرد: با توجه به دو مطلب مطرح شده حالا کسانی که قریب الوقوع بودن جنگ را پیش بینی می‌کنند یا خائن هستند یا نادان و با بیان این مطالب در صدد ایجاد رعب و وحشت در مردم را دارند تا از این فضاسازی منویات خودشان که همان لگدکوب کردن عزت مردم ایران است را حاکم کنند.

این کارشناس مسائل سیاسی گفت: این جریان الان در دانشگاه‌ها و جامعه دست آموزانی دارد که در صدد القای این مطلب است که تمام مشکل مردم ایران، آمریکا ستیز بودن ملت ایران است. این جریان سعی دارد چند دهه جنایت آمریکا علیه ملت ایران را نادیده بگیرد و جای جلاد و قربانی را عوض کند. آن کسی که از کودتای 28 مرداد تا به امرو هر روز جنایت کرده آمریکا بوده بعد این جریان در صدد جابجا کردن جای جلاد و قربانی را دارد.

 

انحراف افکار عمومی از جنگ اقتصادی به جنگ نظامی

این نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی با بیان ضرورت توجه به  جنگ اقتصادی در کشور ادامه داد: ملت ما آمریکا ستیز است اما مشکلات ما از استکبارستیزی و آمریکا ستیزی نیست. جنس این مخالفت با آمریکا از جنس مقاومت و دفاع در برابر اقدامات خصمانه این کشور است و نه جنگ ستیزی.

وی در پایان خاطرنشان کرد: الان کشور در متن جنگ اقتصادی قرار دارد اما بجای پرداختن به این مسئله و ضعف‌های آقایان در اداره اقتصاد، سعی در انحراف افکار عمومی دارند. البته مشکلات اقتصادی ایران باز هم به آمریکا و دنباله روهای آنها در اروپا برمی‌گردد  که در صدد بستن شریانهای اقتصادی ایران هستند اما برخی افراد به جای توجه به این مسئله و مبارزه اقتصادی با افکار عمومی بازی می‌کنند.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=485491

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.