کاروان نظامیان آمریکایی در صلاح الدین مورد حمله قرار گرفت

  • کد خبر : 614886
  • ۲۸ شهریور ۱۳۹۹ - ۲۲:۵۳
کاروان نظامیان آمریکایی در صلاح الدین مورد حمله قرار گرفت
یک کاروان نظامیان آمریکایی با بمب‌های کنار جاده‌ای هدف حمله قرار گرفت. در پی این انفجار دست کم یک نظامی آمریکایی به شدت مجروح شدند.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، یک کاروان نظامیان آمریکایی روز جمعه در استان صلاح‌الدین عراق با بمب‌های کنار جاده‌ای هدف حمله قرار گرفت.

در پی این انفجار که در مسیر خروج نظامیان آمریکایی از یکی از پایگاه خود در سامرا روی داد دست کم یک نظامی آمریکایی و یک نیروی امنیتی از شرکت «بوابه الخلیج» به شدت مجروح شدند.

این کاروان نظامی حامل تجهیزاتی برای بالگردهای آپاچی بوده که به سوی پایگاه ویکتوریا در حال حرکت بود.

به گزارش پایگاه صابرین نیوز، این کاروان نظامی به طور گسترده‌ای آسیب دیده است.

طی روزهای گذشته کاروان نظامیان آمریکایی یا کاروان حامل تجهیزات و خودروهای آمریکایی بارها هدف حملات بمب‌های کنار جاده‌ای قرار گرفته‌اند.

سه روز پیش بود که  یک کاروان حامل تجهیزات و خودروهای زرهی آمریکایی در استان بابل عراق مورد حمله قرار گرفت.

از زمان حمله هوایی آمریکا به پایگاه‌های ارتش و الحشد الشعبی در منطقه «القائم» و فرودگاه بغداد و شهید شدن شمار زیادی از آن‌ها، احساسات ضد آمریکایی در عراق بیشتر شده است. پارلمان عراق دی ماه گذشته به طرح اخراج نیروهای بیگانه از خاک این کشور رأی مثبت داد.

هفته پیش نیز دو کاروان تجهیزات و تسلیحاتی آمریکایی  در استان دیوانیه در جنوب عراق و یکی دیگر در شمال بغداد هدف حمله قرار گرفت.

 پایگاه نظامی التاجی در شمال بغداد نیز هفته گذشته با موشک‌های سنگین وزن هدف حمله قرار گرفت که این حمله باعث آتش سوزی گسترده‌ای در این پایگاه نظامی شد.

منبع: فارس

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=614886

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.