چه کسی در پرسپولیس جانشین شجاع خلیل‌زاده می‌شود؟

  • کد خبر : 621348
  • ۰۷ آبان ۱۳۹۹ - ۸:۱۸
چه کسی در پرسپولیس جانشین شجاع خلیل‌زاده می‌شود؟
در حال حاضر پرسپولیس فقط سیدجلال حسینی و محمدحسین کنعانی‌زادگان را به عنوان دو مدافع وسط باتجربه در اختیار دارد که می‌توان روی آنها حساب کرد. اما پرسش اینجاست‌؛ در صورت مصدومیت یا محرومیت هر یک از این دو مدافع میانی قرار است چه کسی در خط دفاع پرسپولیس جانشین شود؟

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، با جدایی شجاع خلیل‌زاده از پرسپولیس دست یحیی گل‌محمدی در این پست حساس خالی‌تر از همیشه شد. در حال حاضر پرسپولیس فقط سیدجلال حسینی و محمدحسین کنعانی‌زادگان را به عنوان دو مدافع وسط باتجربه در اختیار دارد که می‌توان روی آنها حساب کرد. اما پرسش اینجاست‌؛ در صورت مصدومیت یا محرومیت هر یک از این دو مدافع میانی قرار است چه کسی در خط دفاع پرسپولیس جانشین شود؟

چهارم اسفند ۱۳۹۷ پرسپولیس در حالی برابر نفت مسجدسلیمان قرار گرفت که سیدجلال حسینی و شجاع خلیل‌زاده دو مدافع میانی فیکس خود را به دلیل مصدومیت در اختیار نداشت؛ بر همین اساس برانکو مجبور به استفاده از دیگر بازیکنان در این بخش از زمین بود. برخی تصور می‌کردند برانکو از زوج مصلح و نادری در دفاع میانی استفاده کند اما با توجه به اینکه هر دوی این بازیکنان چپ‌پا بودند و همچنین در لیست پرسپولیس دفاع چپ جانشین وجود نداشت، سرمربی‌ این تیم ترجیح داد زوج کمال و نادری را در پست دفاع وسط به کار گیرد. این دو در طول ۹۰ دقیقه نمایش کم‌نقصی داشتند و به جز یک صحنه که هیثم هاشمی‌زاده را در آستانه تک ‌به ‌تک شدن قرار داد، اشتباه دیگری مرتکب نشدند تا نمره قبولی بگیرند. در آن صحنه نیز شیری به خوبی پوشش داد و با یک تکل مانع گل شدن ضربه شد. البته تیم میزبان نیز توان هجومی زیادی نداشت اما با این حال زوج جدید قرمزها در دفاع میانی نیز عملکرد قابل دفاعی را از خود نشان داد.

حالا یکی از آن دو مدافع میانی بازی با نفت مسجد سلیمان از پرسپولیس به استقلال کوچ کرده اما دیگری مانده است. کمال کامیابی‌نیا بازیکن با تجربه و با هوشی است که می‌تواند در صورت مصدومیت یا محرومیت سیدجلال حسینی و محمدحسین کنعانی‌زادگان جانشین آنها شود. البته احمد نوراللهی شماره ۸ پرسپولیس هم هر از گاهی در دیدارهای دوستانه به عنوان مدافع وسط برای تیمش بازی کرده است. نوراللهی قد نسبتاً بلندی داشته و روی ضربات سر استادانه ضربه می‌زند کما اینکه یک گل زیبا هم در دربی با همین توانایی به ثمر رسانده است. همچنین با توجه به پست اصلی بازی نوراللهی در هافبک دفاعی او قادر است در امور دفاعی شامل تکل زدن، دفع توپ حریفان، بازیخوانی و دریبل نخوردن موفق عمل کند. از طرفی پرسپولیس در حال حاضر دغدغه شیرینی در خط میانی خود و پست هافبک دفاعی دارد.

کمال کامیابی‌نیا، احمد نوراللهی و میلاد سرلک ۳ هافبک تدافعی پرسپولیس محسوب می‌شوند که از میان آنها فقط ۲ بازیکن می‌توانند در ترکیب اصلی این تیم بازی کنند و یکی باید بالاجبار روی نیمکت بنشیند، بنابراین در صورت مصدومیت یا محرومیت سیدجلال حسینی یا محمدحسین کنعانی‌زادگان این ۳ بازیکن می‌توانند همزمان در ترکیب اصلی پرسپولیس بازی کنند؛ چه بسا یکی از دلایلی که یحیی گل‌محمدی روی خوشی به بازگشت محمد انصاری یا محسن ربیع‌خواه نشان نداد همین حساب باز کردن روی بازی کمال کامیابی‌نیا و احمد نوراللهی در خط دفاع بوده باشد.

منبع: خبرورزشی

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=621348

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.