یادداشت/

چرا روحانی اقتصاد و بورس را به امان خدا رها کرده است؟

  • کد خبر : 617056
  • ۱۰ مهر ۱۳۹۹ - ۹:۲۷
چرا روحانی اقتصاد و بورس را به امان خدا رها کرده است؟

معاون سیاسی سازمان بسیج مستضعفین در یادداشتی به این پرسش که چرا آقای روحانی اقتصاد و بورس را به امان خدا رها کرده است؟ پاسخ داد.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، قاسم حبیب‌زاده، معاون سیاسی سازمان بسیج مسضعفین در یادداشتی کوتاه نوشت: چرا آقای روحانی اقتصاد و بورس را به امان خدا رها کرده است؟ آیا قصد راه انداختن شورش عمومی دارد؟

مشکلات اقتصادی جامعه دلایل متعددی دارد که به برخی از آنها اشاره می‌شود:

یکم) در دهه‌های گذشته و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی تلاش‌های زیادی برای استقلال عمل در ابعاد مختلف صورت گرفت مانند استقلال سیاسی یا خودکفایی در تأمین تجهیزات دفاعی و …، اما در حوزه اقتصادی علی‌رغم فعالیت‌های زیاد در حوزه زیرساخت‌های اقتصادی مانند احداث جاده‌ها، سدها، نیروگاه‌ها و …، در حوزه خودکفایی منابع درآمدی، این تلاش‌ها در تراز حوزه‌های پیش‌گفته نبوده و هر بار دشمن از حربه تحریم استفاده می‌کند، ما دچار مشکل می‌شویم.

دوم) جریان نفوذ در بخش‌های مختلف فعالیت می‌کند که یکی از مهم‌ترین آنها بخش اقتصادی است. البته به نظر می‌رسد نفوذ آنها در لایه‌های تصمیم‌سازی است تا تصمیم‌گیری.

سوم) متأسفانه سودجویانی که در بخش خصوصی و تا حدی در بخش دولتی وجود دارند کم نیستند، این‌ها بیشتر از آنکه به‌دنبال ضربه زدن به کشور و ملت باشند، صرفاً به منافع خود فکر می‌کنند، که البته نتیجه عمل آنها با جریان نفوذی که به‌دنبال ضربه زدن به کشور است فرقی ندارد.

چهارم) ضعف نظارت دولت بر بازار و بورس ناشی از ضعف تدبیر و کم‌تحرکی آنهاست نه از سر خیانت یا راه‌اندازی شورش در جامعه.

بیان چنین تحلیل و موضعی الزامات خطرناکی به‌دنبال خواهد داشت که علاوه بر غلط بودن، امید به حل مشکلات را کاهش داده و آشوب و بی‌ثباتی را جایگزین مطالبه‌گری صحیح از دولت خواهد کرد.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=617056

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.