چرا ویزای سفر به نیویورک برای ظریف صادر نشده است؟

  • کد خبر : 524477
  • ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۸
چرا ویزای سفر به نیویورک برای ظریف صادر نشده است؟

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان اعلام کرد که سفرش به نیویورک برای شرکت در اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل هنوز قطعی نیست.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز،هر ساله رئیس جمهور کشورمان همراه با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه و تیم دیپلمات‌های دولت، در بازه زمانی ۲۵ شهریور الی ۵ مهر در مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک حضور می‌یابند و رئیس جمهور به سخنرانی در مجمع عمومی خواهد پرداخت.

در شش سال اخیر، رئیس‌جمهور همواره به‌همراه یک هیئت همراه سیاسی عازم نیویورک شده است، اما  این سفر این بار با مشکل مواجه شده است.

علت این لغو صدور روادید سفر به شهر نیویورک در آمریکا به آنجایی برمی‌گردد که ۱۰ مرداد ماه سال جاری، ایالات متحده آمریکا محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران را رسماً تحریم کرد.

امسال تا بحال نه تنها ویزای وزیر امور خارجه کشورمان، بلکه ویزای رئیس‌جمهور و هیئت همراه او هم تاکنون صادر نشده و امکان لغو سفر آقای روحانی به نیویورک وجود دارد.

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در این خصوص به خبرنگاران نیز گفته است که سفرم به نیویورک هنوز قطعی نشده است.

در همین رابطه خبرگزاری اسپوتنیک در گزارشی خبر داد که پیام هایی مبنی بر لغو احتمالی سفر آقای روحانی به نیویورک و همچنین سخنان دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در رابطه با اتهامات آمریکا علیه ایران مبنی بر حمله به تاسیسات نفتی در عربستان سعودی ارسال شده است.

عربستان سعودی، بزرگترین صادرکننده نفت و یکی از سه تولید کننده بزرگ نفت در جهان، پس از ضربه شدید روز شنبه (۱۵ سپتامبر ۲۰۱۹) به تأسیسات نفتی خود، بیش از نیمی از تولید نفت خود را کاهش داد و تولید نفت این کشور از حدود ۹.۸ میلیون به تولید ۵.۷ میلیون بشکه در روز رسید.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=524477

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.