چالش‌های مختلفی در حوزه مسکن بهارستان وجود دارد

  • کد خبر : 515415
  • ۰۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۳
چالش‌های مختلفی در حوزه مسکن بهارستان وجود دارد

رئیس شورای اسلامی شهرستان بهارستان گفت: چالش‌ها و مشکلات متعدد و مختلفی در حوزه مسکن بهارستان وجود دارد که نیازمند توجه مسئولین است.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، حمید آهنگ رئیس شورای اسلامی شهرستان بهارستان با اشاره به وضعیت بازار مسکن در سطح شهرستان، اظهار داشت: چالش‌های مختلفی در حوزه مسکن بهارستان در نقاط مختلف این منطقه وجود دارد که هرکدام نیاز به رسیدگی ویژه دارد.

وی در رابطه با مشکلات موجود در حوزه مسکن و منشاء ایجاد این مشکلات، تشریح کرد: اوقافی و قولنامه‌ای بودن املاک، مهاجرت چند برابری و افزایش جمعیت از جمله مشکلات شهرستان بهارستان در حوزه مسکن می باشد که در برخی اوقات باعث تبدیل شدن این منطقه به محل خوابگاه شده است.

آهنگ در ادامه باتاکید بر تراکم جمعیتی بالای شهرستان بهارستان، اظهار داشت: این شهرستان در طول سرشماری آمار نفوس و مسکن سال ۱۳۹۵، ۵۳۶ هزار و ۳۲۹ نفر جمعیت داشت که شامل دو بخش گلستان و بوستان و سه شهر گلستان، صالحیه و نسیم شهر و پنج روستای امامزاده باقر (ع)، ریه، همدانک، اورین و خیرآباد پایین‌ می باشد.

وی همچنین با بیان اینکه جمعیت بالا در برخی موارد ریشه بروز مشکلات بیشتر به شمار می رود، تصریح کرد: شهرستان بهارستان از جمله پرجمعیت‌ترین، پرتراکم‌ترین، کم توسعه و محرومترین شهرستان‌های استان تهران و کشور به شمار می رود که نیازمند توجه ویژه مسئولین می باشد.

رئیس شورای اسلامی شهرستان بهارستان درپایان باتوجه به حضور اقوام و خرده فرهنگ‌های مختلف در این شهرستان، خاطرنشان کرد: بهارستان در جنوب غربی استان تهران قرار دارد و با عنایت به اجتماع مهاجرین از نقاط مختلف کشور، آمیخته‌ای از کلیه آداب و رسوم خاص اجتماعی سراسر کشور را در خود جای داده است.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=515415

    برچسب ها

    مطالب مرتبط

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.