پیش بینی ثبت نام بیش از ۶۵ نفر برای کاندیداتوری مجلس از حوزه انتخابیه دماوند و فیروزکوه

  • کد خبر : 543032
  • ۰۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۴
پیش بینی ثبت نام بیش از ۶۵ نفر برای کاندیداتوری مجلس از حوزه انتخابیه دماوند و فیروزکوه

فرماندار دماوند گفت: با توجه به آمار دوره قبل، پیش‌بینی ما برای ثبت‌نام داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی بیش از ۶۵ تا ۷۰ نفر است، همچنین افزایش ۱۰ الی ۱۵ درصدی شعب اخذ رای در شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه خواهیم داشت.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، مجید صفری فرماندار شهرستان دماوند در نشست خبری پیش از ظهر امروز اظهار داشت: ستاد انتخابات شهرستان دماوند به عنوان حوزه اصلی و مرکزی انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و نخستین میان‌دوره‌ای پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری، با سه حوزه فرعی شهرستان فیروزکوه ، بخش ارجمند و بخش رودهن آغاز به فعالیت کرده است.

وی گفت: مقدمات کار در خصوص برگزاری انتخابات سالم از روزهای گذشته در شهرستان دماوند فراهم شده است و ما تابع برنامه‌های زمان‌بندی شده از سوی وزارت کشور هستیم.

صفری افزود: روز شنبه مورخ ۹ آذرماه، فرمان انتخابات صادر می‌شود و در روز یکشنبه مصادف با ۱۰ آذر، از ساعت ۸ صبح تا ساعت ۱۸، به مدت هفت روز فرآیند ثبت‌نام انتخابات مجلس شورای اسلامی در شهرستان دماوند به صورت متمرکز ادامه خواهد داشت.

همه دست اندرکاران انتخابات قانون را مبنای کار خود قرار دهند.

وی تصریح کرد: تمامی دست اندرکاران انتخابات اعم از داوطلبان، ناظران و مجریان باید مبنای کار خود را قانون قرار دهند.

وی گفت: طبق قانون انتخابات، سن متقاضی باید حداقل ۳۰ و حداکثر ۷۵ سال باشد، با توجه به بند ۷ ماده ۲۸ قانون اساسی و مطابق تبصره ۳ ماده ۲۸ قانون انتخابات هر دوره نمایندگی مجلس می تواند معادل یک مقطع تحصیلی محسوب شود و کسانی که مشمول این این قانون می شوند باید گواهی آن را همراه داشته باشند و اگر روحانی هستند باید از مرکز مدیریت حوزه علمیه قم برای مدارک خود گواهی داشته باشند.

صفری ادامه داد: کلیه جانبازان ،آزادگان، فرزندان شهدا و رزمندگانی که حداقل شش ماه سابقه رزمندگی دارند نیز از یک مقطع تحصیلی بالاتر برخوردار هستند.

فرماندار دماوند عنوان کرد: از زمان آغاز ثبت‌نام داوطلبان تا روز اخذ رأی، حدودا ۸۲ روز فرصت داریم تا به اجرای روند برنامه‌های زمان‌بندی شده بپردازیم؛ در این راستا همه مراحل و مقدمات امور فراهم شده و از همکاری دستگاه‌های نظارتی و افرادی که طبق قانون مکلف به همکاری هستند نیز تشکر می‌کنیم.

پیش‌بینی افزایش ۱۰ تا ۱۵ درصدی شعبات اخذ رأی در دماوند و فیروزکوه

وی افزود: با توجه به آمار دوره قبل، پیش‌بینی ما برای ثبت‌نام داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی بیش از ۶۵ تا ۷۰ نفر است، همچنین افزایش ۱۰ الی ۱۵ درصدی شعب اخذ رای در شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه خواهیم داشت.

صفری ادامه داد: محدودیتی در خصوص اطلاع‌رسانی اخبار وجود ندارد؛ مردم نگران موضوعات خارج از ستاد انتخابات نباشند و در صورت داشتن مشکلات حقوقی می‌توانند از ستاد انتخابات شهرستان دماوند کمک بگیرند، چرا که پس از آغاز ثبت‌نام، ستاد انتخابات به صورت دائم برگزار است و پاسخگوی داوطلبان و مردم خواهد بود.

وی تصریح کرد: در مدت زمان ثبت نام از داوطلبان در پایان هر روز گزارشی جهت اطلاع مردم ارائه خواهیم داد، تلاش ما این است که به صورت راحت و شفاف اطلاع‌رسانی ها صورت گیرد.

وی خاطرنشان کرد: مردم می‌توانند در صورت مشاهده هر موضوعی در خصوص اجرای انتخابات، شکایت از داوطلبان و تخلفات، موضوع را به ستاد انتخابات اعلام کنند، گروه‌های ویژه بازرسی و دستگاه‌های نظارتی در این خصوص، به دقت و به موقع رسیدگی لازم را انجام می‌دهند و نتایج آن اعلام خواهد شد.

در صورت فراهم شدن زمینه انتخابات الکترونیک از آن استفاده می‌کنیم

وی افزود: آسیب‌های دوره‌های انتخابات پیشین و مشکلات بحث پشتیبانی در دماوند احصا شده و در ستاد انتخابات مورد بررسی قرار گرفته است تا با در نظرگیری آنها، چالش‌های گذشته را برطرف کرده و شاهد بروز آن در این دوره نباشیم.

وی گفت: با توجه به پیش‌بینی شرایط برف و باران در فصل زمستان، تمهیداتی در خصوص سیستم‌های ارتباطی در نظر گرفته شده تا از بروز مشکلات احتمالی جلوگیری شود؛ همچنین پیش‌بینی‌های لازم به جهت استفاده از پد بالگرد در مواقع ضروری انجام شده است.

وی در پایان یادآور شد: در صورت فراهم شدن زمینه انتخابات الکترونیک، از این فرصت در شهرستان دماوند استفاده می‌کنیم.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=543032

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.