پیش‌بینی کارشناسان بورسی از وضعیت امروز بازار سرمایه

  • کد خبر : 622607
  • ۱۸ آبان ۱۳۹۹ - ۸:۳۵
پیش‌بینی کارشناسان بورسی از وضعیت امروز بازار سرمایه
پیش‌بینی ۶ کارشناس بازار سرمایه درباره وضعیت امروز (یکشنبه) - ۱۳۹۹/۰۸/۱۸ بازار بورس را مشاهده می کنید.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، پیش‌بینی ۶ کارشناسان بورسی بازار سرمایه درباره وضعیت امروز (یکشنبه) – ۱۳۹۹/۰۸/۱۸ بازار بورس را مشاهده می کنید.

شنبه ناکام بورس

در شرایطی که تداوم ریزش قیمت‌ها و لزوم همسویی بازار سهام با قیمت‌های نسبی همچنان ادامه دارد، افت قیمت در سایر بازارها سبب شده تا در کل اقتصاد کشور شاهد تعدیل انتظارات تورمی با شرایط جدید باشیم.

همین امر سبب شد تا به‌رغم رشد شاخص کل بورس تهران در پایان معاملات هفته گذشته، بازگشت جو بدبینی به بازار سهام روز گذشته نیز به افت ۱۵/ ۲ درصدی نماگر اصلی بازار سهام یعنی شاخص کل بورس تهران بینجامد. در این روز اگرچه قیمت ریالی سهام کاهش یافت با این حال باید به خاطر داشته باشیم که بر مبنای دلار، شاخص دلاری این بازار با رشد مواجه شده است.

در این روز به‌رغم آنکه تصور می‌شد کاهش قیمت دلار بیشتر بر نمادهای ارزآور بازار سرمایه و آنهایی که محصولات خود در بازار داخل را برمبنای قیمت‌های جهانی می‌فروشند، اثر بگذارند، با این حال جو حاکم بر بازار ارز سبب شد تا نمادهای بانکی و خودرویی نیز به روند نزولی خود ادامه بدهند و نتوانند در مواجهه با کاهش ریسک‌های انتظاری به‌خصوص نرخ دلار راه خود را از نمادهای کمتر اصلاح کرده بازار سرمایه جدا کنند.

ارزش معاملات خرد در پایان داد و ستدهای روز شنبه در حالی به ۳۱۷۰ میلیارد تومان رسید که در این روز همچنان حقیقی‌ها فروشنده بودند و خالص فروش حقیقی به حقوقی در بازار یاد شده رقم ۴۸۲ میلیارد تومان را نشان می‌داد.

منبع: مشرق

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=622607

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.