پیش‌بینی وضعیت بازار تا عید

  • کد خبر : 530130
  • ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۹
پیش‌بینی وضعیت بازار تا عید

اقتصاد طی پنج ماه آینده ، ۱۰ درصد رقابتی تر خواهد شد . پس واکنش اقتصاد در کف بازار و در شرکت‌ها به صورت رقابتی تر شدن اقتصاد ظاهر می‌شود.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، محمدحسین ادیب کارشناس اقتصادی به پیش‌بینی وضعیت بازار تا عید پرداخته که به شرح ذیل است.

صادرات نفت از ۱۶ اردیبهشت کاهش یافته است و پول نفت دو ماه پس از فروش به شرکت ملی نفت پرداخت می شود لذا آثار کاهش صادرات نفت از ۱۶ تیر در اقتصاد ظاهر می شود و چهار ماه طول می‌کشد تا دولت درآمد نفت را بین واحدهای بزرگ توزیع کند.

چهار ماه هم طول می کشد تا واحد های بزرگ درآمد نفت را بین واحد های کوچک توزیع کنند . لذا آثار هر نوع کاهش در درآمد صادرات نفت پس از ده ماه در سطح کوچه و بازار و کف خیابان حس می‌شود.

آثار کاهش صادرات نفت

بر بنیاد مقدمات فوق از ۱۶ اسفند در کف بازار، آثار کاهش صادرات نفت به صورت محسوس جذب و هضم می‌شود البته با کاهش صادرات نفت از ۱۶ اردیبهشت بازار واکنش نشان داد اما واکنش نهایی به صورت تدریجی و طی ده ماه ظاهر می شود.

بیشتر بخوانید:

اثر کاهش صادرات نفت بر فضای کسب و کار چه خواهد بود ؟

اقتصاد طی پنج ماه آینده ، ۱۰ درصد رقابتی تر خواهد شد . پس واکنش اقتصاد در کف بازار و در شرکت‌ها به صورت رقابتی تر شدن اقتصاد ظاهر می‌شود.

رقابتی‌تر شدن به این صورت است که هزینه فعالین اقتصادی تا عید ۱۵ درصد افزایش می یابد اما فعالین اقتصادی نمی توانند بیشتر از ۵ درصد آن را با افزایش قیمت کالا و خدمات خود به مشتری منتقل کنند و ۱۰ درصد باقی مانده را باید با ارتقا سطح بهره وری جبران کنند .

جوهره کلام این است که فعالین اقتصادی با بهره وری بالاتر در بازار می مانند و فعالین اقتصادی با بهره وری پائین تر از بازار حذف میشوند .

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=530130

    مطالب مرتبط

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.