پیش‌بینی قیمت طلا

  • کد خبر : 538010
  • ۱۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۰
پیش‌بینی قیمت طلا

روز جمعه قیمت طلا در واکنش به خبر NFP آمریکا صعود داشت و تا نزدیکی سطح حمایت ۱۵۲۰ پیش رفت. قیمت معاملات امروز خود را با نزول آغاز کرد.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، قیمت و پیش‌بینی قیمت طلا امروز دوشنبه تحت تاثیر آمارهای مثبت اشتغال آمریکا و امیدواری ها نسبت به توافق تجاری آمریکا و چین، با کاهش نسبی روبرو شده است.

در حالی که نشانه هایی وجود دارد که چین و آمریکا احتمالا طی ماه جاری توافق تجاری موقتی را امضا خواهند کرد و انتشار آمارهای مثبت اشتغال آمریکا در ماه اکتبر موجب کاهش تقاضا برای فلزات گرانبها شده است، قیمت طلا در آغاز مبادلات امروز دوشنبه با کاهش همراه شده است.

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰٫۲ درصد کاهش به کمتر از ۱۵۱۱ دلار رسیده است. آمریکا و چین روز جمعه اعلام کردند که مذاکرات برای پایان دادن به جنگ تجاری ۱ ماهه پیشرفت خوبی داشته و مقام های آمریکایی نیز نسبت به امضای یک توافق تجاری موقت طی ماه جاری ابراز امیدواری کردند.

آمارهای وزارت کار آمریکا نشان می دهد فرصت های شغلی ایجاد شده در ماه اکتبر بیشتر از انتظارات و پیش بینی های اولیه بوده است.

شاخص سهام در بازارهای آسیایی نیز به بالاترین سطح در ۱۴ هفته اخیر رسیده است. فدرال رزرو آمریکا هفته گذشته نرخ بهره را برای سومین بار متوالی کاهش داده است.

پیش‌‌بینی قیمت طلا آبشده

سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم در بازار آزاد در شهریور سال جاری برابر ۴ میلیون و چهل هزار تومان بوده است که این میزان در قیاس با ماه پیش ۱/۷ درصد کاهش داشته و نسبت به زمان مشابه در سال قبل ۲/۸ درصد افزایش قیمت داشته است.

روز جمعه شاهد این بودیم که شاخص دلار در برابر سبد شش ارز اصلی جهانی نوسان داشت. فدرال رزرو سعی در تزریق نقدینگی به سیستم مالی آمریکا را دارد و سعی در خرید اوراق قرضه را دارد. در صورت صعود قیمت اوراق قرضه شاهد نزول ۸۵ درصدی در قیمت دلار خواهیم بود.

در بازار ایران اما نرخ دلار آمریکا همچنان بدون تغییر باقی مانده است و شاهد نزول قیمتی پوند و یورو بوده ایم.

روز گذشته طلای آب شده در بازار ایران تا سطح ۱۷۷۹ صعود داشت اما موفق به شکست این سطح مقاومت کلیدی نشده و از آنجا به سمت پایین و سطح حمایت ۱۷۶۴ بازگشت و این سطح را بازگشت.

طبق پیش‌بینی قیمت طلا ، پایین تر از این سطح حمایت کلیدی ۱۷۵۸ قرار گرفته است که در صورت قرار گرفتن قیمت زیر این سطح انتظار نزول تا سطح ۱۷۵۰ را خواهیم داشت.

در صورت شکست حمایت ۱۷۵۰ هدف بعدی نزولی طلا سطح ۱۷۴۴ خواهد بود.

 

حمایت ۱: ۱۸۱۰

حمایت ۲: ۱۷۹۱

حمایت ۳: ۱۷۸۳

مقاومت ۱: ۱۷۶۰

مقاومت ۲: ۱۷۵۰

مقاومت ۳: ۱۷۴۰

پیش‌بینی قیمت طلا

تحلیل تکنیکال طلا جهانی

 

روز جمعه قیمت طلا در واکنش به خبر NFP آمریکا صعود داشت و تا نزدیکی سطح حمایت ۱۵۲۰ پیش رفت. قیمت معاملات امروز خود را با نزول آغاز کرد.

این بازار در بلند مدت صعودی پیش بیینی میشود و خریداران در انتظار یک فرصت مناسب برای ورود به بازار هستنند.

سطح ۱۵۲۰ مقاومت زیادی در برابر صعود قیمت دارد و با شکست این سطح و قرار گرفتن قیمت بالای آن انتظار صعود تا سطح ۱۵۵۰ را خواهیم داشت.

سیاست های انبساطی بانک های مرکزی دنیا بر روی صعود نرخ طلا تاثیر بسیاری خواهد داشت و همچنین نگرانی از مشکلات ژئوپلتیک نیز میتواند موجب نوسانات قیمت در این بازار گردد.

پایین تر از قیمت سطح ۱۴۵۰ یکی از سطوح مقاومتی قدرتمند به شمار می آید که در صورت رسیدن قیمت به حدود این سطح میتوان از فرصت های خرید فوق العاده ایجاد شده استفاده کرد.

 

پیش‌بینی قیمت طلا

قیمت طلا و سکه در بازار داخلی

 

پیش‌بینی قیمت طلا

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=538010

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.