پیشگیری از یبوست با استفاده از صندلی توالت آسان نشین

  • کد خبر : 607298
  • ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۸
پیشگیری از یبوست با استفاده از صندلی توالت آسان نشین

یکی از بیماری‌های همه گیر مشکل هضم و یبوست است. روز به روز تعداد مبتلایان به یبوست مزمن در حال افزایش است، که گاهی موجب بستری شدن دربیمارستان ، تب و به وجود آمدن سایر مشکلات بهداشتی ناشی از یبوست می شود.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، در حالی که رژیم غذایی نقش مهمی در حرکت روده ما دارد، یکی از مهمترین عواملی که باعث به وجود آمدن این بیماری می شود استفاده از توالت فرنگی و صندلی توالت نامناسب است. راحتی نشستن بر رو این توالت ها باعث شد که استفاده از آنها همه گیر شود اما مطالعات بسیاری جود دارد که به مضرات استفاده از توالت فرنگی برروی دستگاه گوارش انسان اشاره دارد که شامل یبوست، بواسیر، بیماری التهابی روده، آپاندیس و حتی حملات قلبی می شود.

یبوست چیست؟

یبوست یا خشکی مزاج یکی از مشکلات گوارشی است که باعث می شود مدفوع سفت شده به سختی و همراه با درد از بدن خارج شود یا دفع آن ناقص باشد. یکی از شایع ترین علل ایجاد یبوست جذب آب زیاد از موادغذایی است حتی گاها برخی عادات رفتاری و غذایی باعث اختلال در سیستم گوارش شده و در نتیجه حرکات روده کاهش یافته و منجر به یبوست می شود. از علائمی که بیماری یبوست دارد و می توان به نفخ شکم اشاره کرد و حتی هنگام دفع مدفوع با مشکلاتی مانند سفت شدن مدفوع یا تخلیه نشدن کامل روده و درد بسیار زیاد مواجه می شوند که این علائم می تواند منجر به بروز مشکلات جدی تری شوند. از جمله این مشکلات، عوارض و بیماری هایی که یبوست با خود به همراه دارد می توان به بواسیر یا هموروئید (رگهای متورم در اطراف معقد)، شقاق معقد ( ترک یا زخمی که در معقد ایجاد می شود و اغلب با خون ریزی همراه است)، سفت شدن مطبوع (مدفوع نمیتواند از بدن خارج شود) و پرولاپس رکتوم (بیرون زدن قسمتی از راست روده از معقد) اشاره کرد.

علائم نشان دهنده یبوست

درهفته کمتر از ۳ بار دفع داشته باشید و مدفوعتان سفت باشد. فشار شدیدی را در ناحیه شکمی و روده خود دشته باشید و همچنین احساس کنید که روده شما کاملا تخلیه نشده است و نیاز داشته باسید که برای تخلیه کامل از دست های خود کمک بگیرید.

توالت فرنگی چگونه باعث ایجاد یبوست می شود؟

توالت های فرنگی ممکن است نشان دهنده یک سیستم پیشرفته و مدرن باشد که هیچ گونه خطایی در آن وجود ندارد و نوع کاملی از انواع توالت ها است. اما با وجود آنکه این توالت ها بسیار راحت هستند اما شکل سیستم گوارش انسان با حالت نشستن بر روی این توالت ها مغایرت دارد. بر اساس شواهد تجربی این نتیجه حاصل شده است که بالا بردن پاها در حین دفع به راحت تر شدن این عمل کمک می کند که در توالت فرنگی این گزینه وجود ندارد. در واقع در حالت نشسته بر روی توالت فرنگی روده انسان در زاویه ۹۰ درجه قرار می گیرد که باعث می شود روده و مثانه به طور کامل تخلیه نشود، اما زمانی که پاها به سمت بالا و داخل شکم جمع شود حالتی مانند چمباته زدن و زاویه ای ۳۵ درجه را ایجاد می کند که باعث تخلیه کامل روده و مثانه می شود.

صندلی توالت آسان نشین

صندلی توالت آسان نشین بسیاری از عوارض و مشکلاتی که توالت فرنگی با خود به همراه دارد جلوگیری می کند. این محصول بسیار با دوام بوده و تا حداکثر وزن ۱۵۰ کیلوگرم را می تواند تحمل کند. وزن این توالت سبک و حمل آن بسیارآسان است  فقط کافی است که پایه های صندلی توالت خود را جمع کرده و آن را به مکان های مختلفی با خود به همراه ببرید. این توالت فقط مورد استفاده افراد سالخورده یا معلولان و افرادی که مشکل سلامتی دارند نیست و از۵ سالگی میتوان از آن استفاده کرد. توالت آسان نشین به علت شکل ظاهری که دارد، همانند توالت های فرنگی کاملا راحت هستند اما با تفاوتی بسیار مهم!

در این توالت زاویه دستگاه گوارش در بهترین و درست ترین حالت خود قرارمیگیرد (۳۵ درجه) و همین مسئله باعث می شود تخلیه مدفوع بسیار راحت و سریع انجام شود و فرد با بیماری ها و عوارضی مانند یبوست که استفاده از توالت های فرنگی به همراه داشته و سلامتی وی را تهدید میکند مواجه نشود. استفاده از این توالت کاملا از لحاظ اقتصادی به صرفه است و از آن جایی که مشکلات توالت فرنگی را ندارد به شما کمک می کند که با صرف هزینه ای نا چیز توالت معمولی خود را به توالتی کاملا استاندارد و ایده آل تغییر دهید.

همچنین در زمان بارداری به خاطر مشکلاتی مانند فشار بر روی ستون مهره ها و کمردرد و برای پیشگیری از افتادگی رحم استفاده از این توالت توصیه می شود. شستشو کامل آن بسیار آسان است در حالی که ممکن است توالت های فرنگی به طور کامل تمیز نشود پس اگر شما فردی هستید که به پاکیزگی و سلامت خود اهمیت می دهید استفاده از این صندلی توالت را به شما پیشنهاد می‌دهیم.

 

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=607298

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.