پیشنهاد جدید مجلس برای حذف یارانه نقدی + جزئیات

  • کد خبر : 301978
  • ۲۷ آبان ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۲
پیشنهاد جدید مجلس برای حذف یارانه نقدی + جزئیات

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از پیشنهاد جدید نمایندگان برای حذف یارانه نقدی در سال ۹۷ خبر داد.

به گزارش تهران نیوز ، محمدمهدی مفتح سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با انتقاد از دولت در حذف نکردن یارانه پردرآمدها، گفت: براساس آنچه که در مجلس، در بودجه‌های سنواتی سال‌های قبل و امسال به دولت تکلیف شده، می‌بایست یارانه پردرآمدها و افرادی که نیازی به مبلغ یارانه‌های نقدی برای گذران زندگی‌شان ندارند، حذف شود.

وی افزود: در بودجه امسال ضوابطی قرار دادیم که دولت بتواند براساس آن، یارانه پردرآمدها را حذف کند، آنچه که در مجلس رأی‌گیری شده و اکثریت نمایندگان رأی داده‌اند، می‌توان استنباط کرد که نظر مجلس بر حذف یارانه‌ افراد پردرآمد است.

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس به تعریفی از افراد پردرآمد برای حذف یارانه‌های نقدی پرداخت و گفت: تعریف ما از افراد پردرآمد این است که نیازی به گذاران زندگی‌شان با مبلغ یارانه نقدی ندارند، که دولت طبق اختیاری که مجلس برایش تکلیف کرده، می‌تواند نسبت به حذف یارانه این افراد اقدام و مقداری از مبالغی که به دست می‌آید را صرف افزایش یارانه افراد نیازمند کند.

مفتح تأکید کرد: طبق تکلیفی که در بودجه امسال و سال‌های قبل برعهده دولت قرار داده‌ایم، می‌بایست بخشی از مبالغ حذف یارانه پردرآمدها صرف کارهای عمرانی و اتمام طرح‌های نیمه‌تمام شود.

وی ادامه داد: دولت می‌بایست در برنامه‌ها و تصمیماتی که اتخاذ می‌کند، موضوع حذف یارانه پردرآمدها را به سمت عملیاتی شدن پیش ببرد و کسانی را که نیازی به یارانه‌های نقدی ندارند را حذف کند.

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در پایان خاطرنشان کرد: پیشنهاد ما به دولت برای تدوین بودجه سال آینده نیز این است که نسبت به حذف یارانه پردرآمدها اقدام کند و مبالغ آن را صرف افراد نیازمند و اتمام طرح‌های نیمه‌تمام کند.

تسنیم

انتهای متن/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=301978

    ثبت دیدگاه

    1. “توی سالهای گذشته متاسفانه یارانه بصورت ناعادلانه(مساوات)توزیع شد والان که حرف حذف یارانه غیر نیازمند است .جای تعجب داردکه مجلس حرف از خرج یارانه برای پروژه های نیمه تمام عمرانی میکند در حالی که خیلی از هموطنان ما زاغه نشین وحلبی نشین هستندویا گدایی می کنند.آیا اینها به سر پناه نیاز ندارندآیا باید زلزله بیاید تا مجبور بشویم فکرسر پناه باشیم .باید حداقل در زیر زمین زندگی کرده باشیم تا شاید سرما وبیماری افراد بی سر پناه را کمی درک کنیم .۳۸ سال از ا نقلاب ما می گذرد واین تصمیم مجلس اسلامی است .لطفا اگر می خواهید صرف پروزه های ساختمانی کنید حذف نفرمایید چون توهین به انسانیت است .

    2. بنام خدا:مثل اینکه چشمان مبارک نمایندگان مجلس شورای اسلامی بخوبی پروژه های نیمه تمام عمرانی را می بیند .اما مردم فقیر وبیما ر درون زاغه ها وحلبی ها وپشت در امامزادگان را بعد از ۳۸ سال …..باید زلزله بیاید تا شاید مجبور بشویم حرکتی انمام دهیم .لطفا با این تصمیمات(خرج پروژه نیمه تمام ساختمانی )به اشرف مخلوقات توهین نفرمایید که این هم حساب وکتاب دنیایی واخروی دارد.ودر ضمن طرز تفکر ……