پیام سرپرست استانداری تهران به مناسبت نکوداشت روز دانشجو

  • کد خبر : 432794
  • ۱۶ آذر ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۳
پیام سرپرست استانداری تهران به مناسبت نکوداشت روز دانشجو

شکراله حسن بیگی در پیام تبریک فرا رسیدن سالروز ١۶ آذرماه و روز دانشجو گفت:امید است تا با ایجاد فضاهای گفتگومحور و پرنشاط دانشجویی، شاهد ایجاد محیط توام با اقناع، مفاهمه و امید به آینده در نهاد مقدس دانشگاه باشیم.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، شکراله حسن بیگی در پیام تبریک فرا رسیدن سالروز ١۶ آذرماه و روز دانشجو گفت:امید است تا با ایجاد فضاهای گفتگومحور و پرنشاط دانشجویی، شاهد ایجاد محیط توام با اقناع، مفاهمه و امید به آینده در نهاد مقدس دانشگاه باشیم.

بار دیگر پهن‌برگ تقویم ورق خورد و به گرامی‌روز شانزدهمین روز از آذرماه رسید. بزرگ‌روزی که با یاد و نشان شهیدانی پیوند خورده که در راه استقلال، آزادی و استقرار حکومتی مبتنی بر اراده و خواست مردم سرافراز ایران، جان خویش را فدا کردند.

نکوداشت این روز، همانا ادای دینِ احترام به آحاد فرهیختگانی است که در مسیر پر افتخار نیل به استقلال، آزادی و سربلندی ایران، جانفشانی و مجاهدت می‌کنند.

امروز بستر گفتمان روشنفکران و نام آوران دانشگاهی ما در پرتو شعله‌های  پرفروغ آّئین نکوداشت مقام دانشجو، باید در تعالی و تحقق راهی باشد که به توسعه آزاداندیشی و پایبندی به ارزش‌های انسانی توام با باورهای اسلامی و اخلاقی روشن منتهی شود.

در این راستا، همان‌گونه که مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) نیز تاکیداتی در خصوص لزوم برگزاری مداوم کرسی‌های آزاداندیشی و فراهم‌آوری بستر لازم برای بیان اندیشه‌ها و طرح گفتمان‌های دانشجویی داشته‌اند، امید است تا با ایجاد فضاهای گفتگومحور و پرنشاط دانشجویی، شاهد ایجاد محیط توام با اقناع، مفاهمه و امید به آینده در نهاد مقدس دانشگاه باشیم.

روز شانزدهم آذرماه، یادآور حماسه شهادت سه‌تن از دانشجویان مبارز و والا مقامی است که نامشان بر تاریخ زیبنده میهن‌مان در دل‌ها و جان‌ها زنده و جاوید خواهد ماند و بی‌تردید، قیام پر ژرفای آنان، پیام‌آور عزت و شرف دانشگاه و نماد مقاومت جامعه دانشگاهی در برابر سلطه خارجی و خود کامگی‌های داخلی است.

اینجانب فرا رسیدن این سالروز ارزشمند را محضر عموم دانشجویان و اساتید وارسته و برجسته دانشگاه‌ها، به ویژه؛ دانشجویان و جامعه دانشگاهی استان تهران تبریک عرض نموده و عزت و سربلندی‌شان را از خداوند متعال خواستارم.

شکراله حسن‌بیگی
سرپرست استانداری تهران

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=432794

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.