ویژگی کرونا در جی لین و هیلونگ با ووهان تفاوت دارد

  • کد خبر : 587614
  • ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۵
ویژگی کرونا در جی لین و هیلونگ با ووهان تفاوت دارد
ویروس کرونا در میان مبتلایان جدید آن در دو استان شمال شرقی چین در مقایسه با موج اول شیوع ویروس در شهر ووهان به شکل متفاوتی خود را در بدن بیماران نشان می‌دهد. 

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، اکنون دور اولیه شیوع ویروس کرونا در چین به پایان رسیده است ، بررسی‌های جدید پزشکان چینی نشان می‌دهد که ویروس کرونا در میان مبتلایان جدید آن در دو استان شمال شرقی این کشور که به حالت قرنطینه درآمده‌اند ، در مقایسه با موج اول شیوع ویروس در شهر ووهان به شکل متفاوتی خود را در بدن بیماران نشان می‌دهد.

به گزارش نشریه دیلی میل ، پزشکان چینی اعلام کردند که از آنجا که هرگونه تغییر یا جهش در ویروس کرونا می‌تواند تلاش‌ها برای تولید واکسن یا درمان برای این بیماری را دشوارتر کند.

همچنین به گفته پزشکان چینی دوره بیماری مبتلایان در دو استان جی لین و هیلونگ ‌جیانگ طولانی‌تر است و ویروس مدت بیشتری در بدن آنها باقی می‌ماند. علائم بیماری در این مبتلایان همچنین بیشتر از یک تا دو هفته پس از ابتلا به ویروس بروز می‌کند و این در حالی است که علائم بیماری در مبتلایان به ویروس کرونا در شهر ووهان که کانون اولیه شیوع ویروس کرونا بود ، طی یک تا دو هفته پس از ابتلا بروز می‌کرد.

افزایش زمان دوره نهفتگی ویروس در بدن مبتلایان ، جلوگیری از شیوع ویروس در میان نزدیکان فرد مبتلا و افرادی را که با او تماس دارند دشوارتر می‌کند. دوره نهفتگی بیماری به مدت زمانی گفته می‌شود که پس از ورود عامل بیماری به بدن تا ظهور علائم بیماری طول می‌کشد.

بیشتر بخوانید:

گفتنی است شیوع مجدد ویروس کرونا در چین و این بار در دو استان جی لین و هیلونگ ‌جیانگ باعث شده است که مقامات چین تصمیم به قرنطینه صد میلیون نفر از ساکنان این دو استان بگیرند.

دانشمندان چینی هنوز از تغییر ویروس کرونا مطمئن نیستند و این احتمال نیز وجود دارد که دوره نهفتگی به دلیل رسیدگی پزشکان به مبتلایان از همان مراحل اولیه ابتلا به ویروس طولانی‌تر شود. با این حال به نظر می‌رسد که بدن مبتلایان در دو استان شمال شرقی چین برخلاف بیماران در ووهان تنها از ناحیه ریه از ویروس کرونا آسیب می‌بینند. این در حالی است که پزشکان شاهد آسیب به قلب و کلیه و روده در میان بیماران بدحال ووهان بودند.

جالب اینکه مقامات دولت چین بر این باورند که منشاء شیوع ویروس کرونا در دو استان جی لین و هیلونگ ‌جیانگ تماس با افرادی بوده است که از کشور روسیه وارد چین شده بودند. بررسی ژنتیکی ویروسی که در این دو استان شیوع یافته است از شباهت زیاد آن با ویروسی حکایت دارد که در بدن بیماران روسی تکثیر شده است.

محققان در سراسر جهان همزمان با تلاش برای دستیابی به واکسن برای بیماری کرونا در حال بررسی جهش احتمالی ویروس کرونا و افزایش میزان واگیردار بودن آن هستند.

 

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=587614

    اخبار مرتبط

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.