ویلاهای غیرمجاز پیشوا تخریب شد

  • کد خبر : 538549
  • 09 نوامبر 2019 - 22:10
ویلاهای غیرمجاز پیشوا تخریب شد

حجت الاسلام محمدی شمس ، رئیس دادگستری شهرستان پیشوا در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس اجتماعی شبکه خبری تهران نیوز در ارتباط با ویلاهای غیرمجاز اظهار داشت: طبق قانون تبصره دو ماده ۱۰ حفظ کاربری اراضی و باغ‌ها، این تغییر کاربری‌ها با شکایت جهاد کشاورزی شهرستان پیشوا در دستور کار قرار گرفت که مشخص شد غیرمجاز […]

حجت الاسلام محمدی شمس ، رئیس دادگستری شهرستان پیشوا در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس اجتماعی شبکه خبری تهران نیوز در ارتباط با ویلاهای غیرمجاز اظهار داشت: طبق قانون تبصره دو ماده ۱۰ حفظ کاربری اراضی و باغ‌ها، این تغییر کاربری‌ها با شکایت جهاد کشاورزی شهرستان پیشوا در دستور کار قرار گرفت که مشخص شد غیرمجاز اقدام به دیوارکشی و ساخت بنا کرده‌اند.

وی گفت: با این اقدام به موقع از ساخت و ساز بیشتر جلوگیری شد و بیش از پنج هکتار به اراضی کشاورزی بازگشت داده شد.

بیشتر بخوانید:

وی گفت: این تغییر کاربری‌های غیرمجاز در روستاهای چالتاسیون، یوسف رضا و سعید اباد رخ داده بود. وی افزود: برخورد با متخلفان ادامه دارد و هر گونه ساخت و ساز در زمینهای کشاورزی در همان ابتدای کار تخریب می‌شود.

تصاویر تخریب ویلاهای غیرمجاز پیشوا

یشوا مرکز شهرستان پیشوا و یکی از شهرهای استان تهران در ایران است. شهر پیشوا در دامنه‌های طبیعی قرار دارد و در ۴۵ کیلومتری جنوب شرقی پایتخت واقع شده‌است.

این شهر در مسیر کهن راه ابریشم و همچنین در مسیر خط راه‌آهن سراسری تهران-مشهد قرار دارد.

پیشوا از معدود شهرهایی است که علی‌رغم نزدیکی به پایتخت، مهاجران کمی پذیرفته و بیشتر مردمان آن بومی همین منطقه هستند به همین دلیل از شهرهای کم جمعیت استان تهران محسوب می‌شود. طبق سرشماری سال ۱۳۹۵ مرکز آمار ایران شهر، تعداد ۵۹۱۸۴ نفر جمعیت داشته‌است.

پیشوا یکی از بندرهای کویر مرکزی ایران به‌شمار می‌رود از این رو به آن «سناردک» می‌گفتند که در زبان پهلوی به معنای ساحل خشکی است. به پیشوا لقب «مهد انقلاب ایران» نیز می‌دهند. در سفر ریاست جمهوری هاشمی رفسنجانی به این منطقه، پیشوا «نگین سبز استان تهران» نام گرفت و رهبر ایران نیز در سفرش، این شهر را «مرکز شهادت» نامید.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=538549

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.