ویلاهای غیرمجاز جنوب شرق تهران تخریب شد

  • کد خبر : 513022
  • ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۹:۴۷
ویلاهای غیرمجاز جنوب شرق تهران تخریب شد

پنج ویلای غیرمجاز در روستاهای شهرستان پیشوا قلع و قمع شد.

عادل رحمانی ، دادستان شهرستان پیشوا در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس اجتماعی شبکه خبری تهران نیوز اظهار داشت: این ویلاهای غیر مجاز در اراضی بکر کشاورزی روستاهای یوسف رضا، پلنگ دره و سعید اباد ساخته شده بود که پس از چندین بار اخطار های قانونی، امروز تخریب شد.

وی گفت: با تخریب این سازه‌ها که اراضی کشاورزی را به‌صورت غیرمجاز تغییر کاربری داده بودند بیش از ۱۰ هکتار از زمین‌های کشاورزی آزاد شد.

جزئیات تخریب ویلاهای غیرمجاز

دادستان شهرستان پیشوا عنوان کرد: با کسانی که با تغییر کاربری اقدام به ساخت ویلا ( ویلاهای غیرمجاز ) در اراضی کشاورزی کنند به شدت برخورد می‌شود و دیگر ساخت و سازهای غیرمجاز نیز تخریب می‌شود.

پیشوا مرکز شهرستان پیشوا و یکی از شهرهای استان تهران در ایران است. شهر پیشوا در دامنه‌های طبیعی قرار دارد و در ۴۵ کیلومتری جنوب شرقی پایتخت واقع شده‌است.

این شهر در مسیر کهن راه ابریشم و همچنین در مسیر خط راه‌آهن سراسری تهران-مشهد قرار دارد.

پیشوا از معدود شهرهایی است که علی‌رغم نزدیکی به پایتخت، مهاجران کمی پذیرفته و بیشتر مردمان آن بومی همین منطقه هستند به همین دلیل از شهرهای کم جمعیت استان تهران محسوب می‌شود. طبق سرشماری سال ۱۳۹۵ مرکز آمار ایران شهر، تعداد ۵۹۱۸۴ نفر جمعیت داشته‌است.

پیشوا یکی از بندرهای کویر مرکزی ایران به‌شمار می‌رود از این رو به آن «سناردک» می‌گفتند که در زبان پهلوی به معنای ساحل خشکی است. به پیشوا لقب «مهد انقلاب ایران» نیز می‌دهند. در سفر ریاست جمهوری هاشمی رفسنجانی به این منطقه، پیشوا «نگین سبز استان تهران» نام گرفت و رهبر ایران نیز در سفرش، این شهر را «مرکز شهادت» نامید.

علاوه بر این پیشوا شهری است گلخانه‌ای، که بیش از یک‌هشتم گلخانه‌های ایران را در خود جای داده‌است و یکی از قطب‌های تولید گل و گیاهان دارویی در ایران به‌شمار می‌رود.

این شهر مدفن امامزاده جعفر الخواری فرزند موسی کاظم است و یکی از شهرهای زیارتی ایران محسوب می‌شود.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=513022

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.