ویروس کرونا نیویورک را به شهر ارواح تبدیل کرد

  • کد خبر : 574579
  • ۲۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۵
ویروس کرونا نیویورک را به شهر ارواح تبدیل کرد

وضعیت شهر نیویورک به عنوان بزرگترین و پرحمعیت‌ترین شهر ایالات متحده آمریکا بعد از شیوع گسترده ویروس کرونا در این کشور لحظه به لحظه رو به وخامت شدیدتری می‌گذارد.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، وضعیت شهر نیویورک به عنوان بزرگترین و پرحمعیت‌ترین شهر ایالات متحده آمریکا بعد از شیوع گسترده ویروس کرونا در این کشور لحظه به لحظه رو به وخامت شدیدتری می‌گذارد. حالا نه تنها مساله کمبود محل پذیرش بیماران در بیمارستان‌های نیویورک بلکه موضوع دفن اجساد جان‌باختگان این بیماری نیز به یک بحران در این شهر تبدیل شده است.

شبکه خبری ان بی سی در گزارشی به نقل از رئیس کمیته بهداشت شورای شهر نیویورک دوشنبه ۶ آوریل ۲۰۲۰ میلادی اعلام کرد که اگر ظرفیت گورستان‌ها برای حجم زیاد اجساد جدید قربانیان کرونا کافی نباشد، می‌توان از پارک‌های شهر برای دفن جنازه‌های جان باختگان استفاده کرد. همچنین مارک دی لیواین یک مسئول محلی در شهر نیویورک با اعلام این که قرار است در پارک‌ها تعدادی قبر به صورت ده تا ده تا در هر ردیف حفر شوند در صفحه شخصی توییتر خود نوشت: این کار به شکلی آبرومندانه با نظم و برای زمانی موقت انجام می‌شود. با این حال این امر برای نیویورکی‌ها خیلی سخت خواهد بود.

۱۵

عجیب اینکه مارک دی لیواین تاکید کرد که هدف مقامات شهر نیویورک از چنین تصمیمی جلوگیری از خلق صحنه‌هایی مانند کشور ایتالیا بوده که در آن ارتش مجبور شده برای جمع‌آوری اجساد قربانیان کرونا از کلیساها و حتی در خیابان‌ها وارد عمل شود.

بیشتر بخوانید:

در همین رابطه بیل دی بلازیو شهردار نیویورک گفته است که مکانی که تاکنون از نظر تاریخی برای خاکسپاری اجساد زیاد مورد استفاده قرار می‌گرفته است جزیره هارت در محله برانکس شهر نیویورک بوده است اما او در مورد آخرین تصمیم برای انتخاب پارک محل تدفین اجساد قربانیان بیماری کرونا به زودی اطلاع‌رسانی می‌کند.

بلازیو تصریح کرد که آغاز خاکسپاری در آن منطقه به تأخیر افتاده است اما تلاش‌ می‌کنیم با تمام خانواده‌های قربانیان به شکلی آبرومندانه رفتار کنیم تا به نیازها و شئونات دینی از جهت برگزاری آئین‌ مذهبی احترام گذاشته شود.

گفتنی است مقامات شهر نیویورک بحران شیوع ویروس کرونا در نیویورک را به حمله یازده سپتامبر و نابودی برج‌های دوقلوی مرکز تجارت جهانی تشبیه کرده‌اند و اعلام کرده‌اند که کار پشتیبانی سردخانه‌ها و خدمات کفن و دفن نیز انجام شده و تاکنون ۸۰ تریلر یخچالدار به بیمارستان‌های مختلف شهر نیویورک ارسال شده تا از انباشته شدن اجساد در این مکان‌ها جلوگیری شود. البته هرچند که هر یک از تریلرها ظرفیت حمل ۱۰۰ جسد را دارد اما بسیاری از این تریلرها در روز دوشنبه پر شده و دیگر جا نداشته‌اند.

خیابان‌های شهر نیویورک که روزگاری به نمایندگی از ایالات متحده آمریکا به مهاجران کشورهای دیگر خوش‌آمد می‌گفت امروز به دلیل بحران کرونا خالی و بی‌روح شده‌اند.

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=574579

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.