ولخرجی عجیب ترامپ برای ریاست جمهوری مجدد!

  • کد خبر : 534689
  • ۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۹
ولخرجی عجیب ترامپ برای ریاست جمهوری مجدد!

کمیته مرکزی جمهوری‌خواهان در سال جاری میلادی به طور مداوم در مبالغی برای انتخابات خرج کرده است، از کمیته ملی حزب دموکرات آمریکا پیشی گرفته است و حزب جمهوری‌خواه در پایان ماه اوت ۵۳٫۸ میلیون دلار پول و حزب دموکرات ۸٫۲ میلیون دلار پول در اختیار داشته است.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، تنور انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال ۲۰۲۰ و رقابت میان دونالد ترامپ و نامزدهای ریاست جمهوری حزب دموکرات روز به روز داغ‌تر می‌شود.

در اردوگاه حزب دموکرات آمریکا سناتور الیزابت وارن پیشتاز رقابت‌های درون حزبی شده است و مساله فساد مالی پسر جو بایدن معاون سابق ریاست جمهوری آمریکا در شرکت‌های انرژی در اوکراین بیش از آنکه تبدیل به اهرم فشار قدرتمندی برای استیضاح دونالد ترامپ رئیس جمهور این کشور باشد، بیشتر منجر به کاهش رغبت عمومی به بایدن برای تبدیل شدن به نامزد پیشتاز حزب دموکرات برای ادامه رقابت سیاسی در آمریکا شده است.

در این بین مساله بیماری قلبی برنی سندرز سناتور طرفدار سوسیالیست آمریکایی و همچنین طرح‌های پرهزینه درباره مساله بیمه همگانی و تغییرات اب و هوایی باعث بروز نگرانی در میان طرفداران پروپاقرص وی شده است.

از طرف دیگر ترامپ که عملاً خیالش از بابت مخالفان خود در داخل بدنه حزب جمهوری‌خواه راحت شده است، از چندی پیش شروع به سرمایه‌گذاری شخصی و همچنین جمع کردن کمک‌های مالی مردمی برای کمپین انتخاباتی و تبلیغات کرده است.

بیشتر بخوانید:

در همین رابطه نشریه پولیتیکو در گزارشی درباره مبالغی که تاکنون خرج تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال ۲۰۲۰ شده است اعلام کرد که دونالد ترامپ و کمیته ملی جمهوری‌خواهان در سال جاری میلادی بیش از ۳۰۰ میلیون دلار اعانات انتخاباتی از طرف طرفداران خود جمع آوری کردند که این مبلغ بیش از کمک‌های مالی تمام روسای جمهوری در طول تاریخ آمریکا طی مدت مشابه بوده است.

ترامپ همچنین تقریباً دو برابر پول نقد بیشتر از زمانی که باراک اوباما و کمیته ملی دموکرات‌ها برای پیروزی مجدد در انتخابات در اختیار داشتند ، در دست دارد. این مبلغ چیزی در حدود ۱۵۸ میلیون دلار برآورده شده است. علاوه بر اینها در سال جاری میلادی، ستاد انتخاباتی ترامپ ۲۳ میلیون دلار بابت تبلیغات تلویزیونی و دیجیتالی هزینه کرده است که ۱۰ برابر بیشتر از تبلیغات منفی دموکرات‌ها علیه ترامپ به شمار می‌آید.

طبق گزارش پولیتیکو، کمیته مرکزی جمهوری‌خواهان در سال جاری میلادی به طور مداوم در مبالغی برای انتخابات خرج کرده است، از کمیته ملی حزب دموکرات آمریکا پیشی گرفته است و حزب جمهوری‌خواه در پایان ماه اوت ۵۳٫۸ میلیون دلار پول و حزب دموکرات ۸٫۲ میلیون دلار پول در اختیار داشته است.

همچنین چهار نامزد انتخابات درون حزبی ریاست جمهوری حزب دموکرات آمریکا ، میزان مبلغ جمع آوری شده برای کمک‌های مالی به کمپین‌های انتخاباتی خود را در سه ماهه سوم سال جاری میلادی منتشر کردند. در این بین برنی سندرز با مبلغ ۲۵٫۳ میلیون دلار در رتبه اول  و پس از وی پیت باتیجیج با ۱۹٫۱ میلیون دلار ، کمالا هریس ۱۱٫۶ میلیون دلار و کوری بوکر ۶ میلیون دلار کمک مالی برای کمپین‌های خود جمع‌آوری کرده‌اند.

 

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=534689

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.