«تهران نیوز» گزارش می‌دهد؛

وقتی نتانیاهو برای ادامه شهرک‌سازی نامشروع به جان ترامپ افتاد

  • کد خبر : 608509
  • ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۴
وقتی نتانیاهو برای ادامه شهرک‌سازی نامشروع به جان ترامپ افتاد
دولت دونالد ترامپ هنوز به اسرائیل و به خصوص به نتانیاهو که ترامپ خود را از بهترین دوستان وی می‌داند ، برای داشتن حق حاکمیت جهت ادامه شهرک سازی در کرانه باختری رود اردن به طور کامل چراغ سبز نشان نداده است.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی دوشنبه شب گذشته ۱۰ آگوست ۲۰۲۰ به چیزی اذعان کرد که روزنامه جروزالم پست که روزنامه انگلیسی زبان در اراضی اشغالی است ، طی یک ماه گذشته گزارش هایی را در ارتباط با آن منتشر کرده است. مساله از این قرار است که دولت دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا هنوز به اسرائیل و به خصوص به دولت بنیامین نتانیاهو که ترامپ خود را از بهترین دوستان وی می‌داند ، برای داشتن حق حاکمیت جهت شهرک سازی در کرانه باختری رود اردن به طور کامل چراغ سبز نشان نداده است.

در همین رابطه بنیامین نتانیاهو در گفت و گو با کانال ۲۰ تلویزیون اسرائیل گفت: دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا اکنون مشغول مسائل دیگری است و مسئله حاکمیت اسرائیل در صدر مسائل مورد نظر او قرار ندارد.

منظور نتانیاهو از حاکمیت اسرائیل به طور مشخص ادامه شهرک سازی ها و غصب بیشتر زمین در اراضی اشغالی توسط دولت یهودی است.

همچنین نخست وزیر اسرائیل در گفتگوی تلویزیونی خود خاطرنشان کرد: از همان ابتدا مشخص بود که اعمال حاکمیت فقط با توافق آمریکا انجام می شود و در غیر این صورت ، من قبلاً این کار را انجام می دادم.

نتانیاهو افزود: من امیدوارم که در آینده ای نزدیک بتوانیم روند به رسمیت شناخته شدن اعمال حاکمیت و سایر موضوعات دیپلماتیک دارای اهمیت برای اسرائیل را به پیش ببریم.

مساله ادامه شهرک سازی ها در اراضی اشغالی به یک موضوع بغرنج در بدنه دولت یهودی و همچنین در درون دولت دونالد ترامپ تبدیل شده است.

هرچند که در ظاهر نتانیاهو درست می‌گوید و دونالد ترامپ ماه‌هاست که مشغول کارهای مهم‌تری به زعم خود است و تلاش برای انتخاب مجدد به عنوان رئیس جمهور در انتخابات نوامبر ۲۰۲۰ و همچنین واکنش نشان دادن به بحران ویروس کرونا به صورتی واضح مهمترین مسائل در دستور کار وی محسوب می‌شوند و در واقع به اندازه گذشته (به خصوص دو سال ابنتدایی ریاست جمهوری خود) برای مساله قدرت بخشیدن به رژیم صهیونیستی وقت و تلاش سیاسی و اتقاصدی صرف نمی‌کند.

اما باید این موضوع را مد نظر داشت که بعد از اعلام بیت المقدس به عنوان پایتخت اسرائیل توسط دولت ایالات متحده آمریکا و همچنین رسمیت بخشیدن به حاکمیت رژیم صهیونیستی بر بلندی‌های جولان در مرز سوریه و اسرائیل و همچنین طرح شکست خورده معامله قرن ، این دستگاه سیاست خارجی دولت ترامپ است که برای قانونی اعلام کردن ادامه شهرک سازی‌ها توسط رژیم صهیونیستی به تردید افتاده است و مساله صرفاً به دلمشغولی‌ها و امور شخصی زندگی ترامپ خلاصه نمی‌شود.

البته باید منتظر ماند و دید دولت آمریکا تا کجا برای افزایش قدرت غیرمشروع رژیم صهیونیستی قرار است با تمامی نهادهای حقوق بشری و دیدگان جهانیان در بیفتد و چه زمانی نتانیاهو متوجه محدود نبودن ابعاد مساله ادامه شهرک سازی ها در اراضی اشغالی به امور شخصی دونالد ترامپ خواهد شد؟

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=608509

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.