یادداشت/

وقتی عده ای به اسرائیل حق می دهند!؟

  • کد خبر : 586985
  • ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۱
وقتی عده ای به اسرائیل حق می دهند!؟

برخی می گویند این همه دشمنی با اسرائیل برای چیست؟ چرا مردم ایران به جای اعراب باید هزینه بدهند؟ چرا مجلس به جای حل درد و رنج مردم کشور، طرح برای مقابله با اسرائیل تصویب می کنند؟

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، مصطفی هدایی در یادداشتی نوشت: برخی می‌گویند این همه دشمنی با اسرائیل برای چیست؟ ، چرا مردم ایران به جای اعراب باید هزینه بدهند؟ ، چرا مجلس به جای حل درد و رنج مردم کشور، طرح برای مقابله با اسرائیل تصویب می‌کنند؟

با مطرح شدن طرحی با نام مقابله با اقدامات خصمانه رژیم صهیونیستی در مجلس شورای اسلامی موضوعاتی در فضای مجازی به‌ویژه در حوزه ورزش به سرتیتر برخی از اخبار تبدیل شده است. ممنوعیت استفاده از پرچم اسرائیل، به رسمیت شناختن بیت‌المقدس به‌عنوان «پایتخت همیشگی فلسطین»، ممنوعیت همکاری اطلاعاتی به نفع اسرائیل، ممنوعیت سفر اتباع ایرانی به اسرائیل و همین طور منع هرگونه مذاکره یا توافق با افراد یا نهادهای وابسته به اسرائیل بخش‌های دیگر طرح است.

این طرح به موضوعی کلان در رسانه‌ها و میان کاربران معاند و ضدانقلاب در زمینه چرایی دشمنی و ضدیت جمهوری اسلامی ایران با اسرائیل تبدیل شده و به تبع آن قرار گرفتن کشور ایران در برابر رژیمی است که هزینه‌هایی را به کشور تحمیل می‌کند! حتی برخی این ادعا را مطرح می‌کنند که ایران و اسرائیل به‌صورت طبیعی دارای بیشترین منافع مشترک در منطقه غرب آسیا و در تقابل با کشورهای عربی هستند!

موضوعاتی از این دست حتی در مباحث کوچه و بازاری نیز شنیده می شوند. به طور طبیعی دو کشوری که به‌صورت رسمی ایجاد شده و قرن‌ها مردمان و ملت آن زیست جغرافیایی داشته و دارند، در اتحاد، ائتلاف و حتی دشمنی و رقابت با یکدگیر قرار دارند. اما اینجا بحث بر سر منطقه‌ای در نزدیک جغرافیای ایران است که از سوی مردمانی غصب شده و با جنایت، توطئه و خیانت نام جدید به خود گرفته است.

عادی سازی شر نمی‌تواند به بهانه‌ای برای تعامل با آن تبدیل شود. رژیم صهیونیستی با توطئه قدرت‌های جهان و به بهای جان و مال و سرزمین صدها هزار مسلمان ۷۰ سال قبل متولد شد. تولد منحوس و نامشروعی که دامنه شر آن تا به امروز ادامه داشته و همچنان قربانی می‌گیرد. هرچند برخی از کشورهای مصالحه گرا و دست نشانده غرب در منطقه سعی در وجاهت بخشی به این رژیم دارند ولی ملت‌های آزاده در گوشه به گوشه جهان هنوز با چنین موجودیتی کنار نیامده‌اند.

نظام جمهوری اسلامی برآمده از آرای ملت ایران، تصمیم به قطع رابطه با اسرائیل و مقابله با این رژیم گرفته است. رژیمی که شر مطلق است و رذالت‌ها و شرارت‌های آن دامن بسیاری از ملت‌ها و کشورها به‌ویژه در غرب آسیا را گرفته است. بسیار ساده لوحانه خواهد بود اگر فکر شود در صورت مصالحه یا دست کشیدن از تقابل با رژیم صهیونیستی، مشکلات ایران حل خواهد شد. چه از ابعاد واقعی و چه در ابعاد معنوی و آرمانی، ضرر شر اسرائیل بسیار بالا است.

ملت آزاده و مقتدر ایران برخلاف کشورهای دیگر، زیر بار زور و عادی‌سازی شر رژیم صهیونیستی نرفته‌اند و این برای تاریخ ایران افتخار آمیز است که با وجود برخی از هزینه‌ها در عرصه بین‌المللی، چنین ملتی در این بازه زمان تاریخ مقتدرانه برابر ظلم ایستاده اند. از سوی دیگر، جمهوری اسلامی در صورت کنار گذاشتن دشمنی و تقابل با اسرائیل تمام اعتبار خود را از دست خواهد داد. اعتباری که توانسته در چهار دهه اخیر در میان آزاداندیشان و ملت‌های مستضعف و آزادی‌خواه جهان به خاطر حمایت از حقوق مظلوم فلسطینیان کسب کند.

کشور در ابعاد اقتصادی و معیشتی مشکلاتی دارد ولی این مشکلات به خاطر مدیریت‌های نادرست و مشکلات زیرساختی است و نباید به این بهانه، عده‌ای به‌دنبال عادی سازی شر باشند و حقوق مظلوم را زیر پا بگذارند. حق دادن به رژیم صهیونیستی ایستادن در کنار شر بزرگ و شراکت در جنایت های این رژیم در کشتار مردم مظلوم فلسطین خواهد بود.

شهرداری تهران

|نویسنده: مصطفی هدایی|

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=586985

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.