خبر 20:30 دروغ از آب درآمد / ابوچیلاب متواری است

  • کد خبر : 363391
  • ۲۲ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۲
خبر 20:30 دروغ از آب درآمد / ابوچیلاب متواری است

خبر دستگیری جوان سگ‌آزار خوزستانی با نام مستعار «ابوچیلاب» دروغ از آب درآمد و برادر وی اعلام کرد که ابوچیلاب متواری است.

به گزارش خبرنگار سرویس اجتماعی شبکه خبری تهران نیوز، اوایل هفته گذشته بود که انتشار کلیپی در فضای مجازی جنجال زیادی به پا کرد و به سرعت پخش شد. کلیپی که در آن یک جوان خوزستانی با ضربات محکم دست به سر و صورت یک سگ بی‌دفاع می‌زد و مشغول حیوان‌آزاری بود.

این شخص که نام مستعار او «ابوچیلاب» عنوان شده است، ضرباتش را به قدری محکم می‌زد که در بخشی از کلیپ به فیلمبردار می‌گوید که دستش درد گرفته است.

انتشار این کلیپ موج واکنش‌های کاربران فضای مجازی را به همراه داشت؛ به طوری که فیلم این حیوان‌آزاری در 24 ساعت حدود چندین میلیون بازدید خورد.

در همان ساعات اولیه حتی برخی از رسانه‌های انگلیسی و حتی ایرانی اعلام کردند که ابوچیلاب، فردی عراقی است و دولت عراق نیز وی را دستگیر کرده اما بلافاصله مشخص شد که این جوان ساکن جنوب ایران و شهر خوزستان است.

در صفحاتی که این کلیپ را بارگذاری کرده بودند، کامنت‌هایی هم‌چون «ابوچیلاب اعدام باید گردد»، «ابوچیلاب را دستگیر کنید»، «خدا ازت نگذره»، «دستت بشکنه» و … درج شد و مردم خواهان دستگیری این فرد حیوان‌آزار شدند.

پس از گذشت یکی دو روز از انتشار کلیپ، اما بخش خبری 2030 خبر خوبی را به مردم داد که منجر به بازگشت آرامش به اذهان شد. خبری که در آن عنوان شد «آن طور که فرماندهی یگان حفاظت سازمان محیط زیست خبر داده، با پیگیری پلیس فتا فرد سگ‌آزار در خوزستان دستگیر و تحویل مراجع قضایی شد».

اما این پایان ماجرا نیست و اصل ماجرا از آن جایی آغاز می‌شود که حجت‌الاسلام کمیل نظافتی، این طلبه جوان که سابقه درخشانی هم در انجام امور خیر دارد، به اصلی‌ترین پیگیر قانونی این ماجرا تبدیل می‌شود و برای دنبال کردن قضیه این جوان سگ‌آزار حتی تا خوزستان هم می‌رود.

واکنش مردم از آن جایی تشدید پیدا می‌کند که این طلبه جوان در صفحه اینستاگرامش عنوان می‌کند که «متاسفانه خبر 20:30 موثق نبود و هنوز که هنوزه این فرد دستگیر نشده. دادستان محترم اعلام کردند که تازه اطلاعات این جوان را به دست آورده‌اند و دستور دستگیری این فرد را صادر کرده‌اند».

حجت‌الاسلام نظافتی هم‌چنین در ادامه اعلام می‌کند که «دادستان آبادان به دادستان کل وعده دادند تا این فرد را مورد تعقیب قرار دهند. قرار بر این شد که قوه قضائیه مقتدرانه با این فرد برخورد کند و او را به اشد مجازات برساند».

گفتنی است، تا این لحظه خبری از دستگیری این جوان در رسانه‌ها منتشر نشده و برادر وی نیز اعلام کرده  که ابوچیلاب متواری شده است.

لازم به ذکر است، طبق متن تعزیرات قانون جمهوری اسلامی «هرکس به عمد و بدون ضرورت حیوان حلال‌گوشت متعلق به دیگری یا حیوانی که شکار آنها توسط دولت ممنوع اعلام شده است را بکشد یا مسموم یا تلف یا ناقص کند، به حبس از نود و یک روز تا شش‌ماه یا جزای نقدی از یک میلیون‌و‌پانصدهزار ریال تا سه میلیون ریال محکوم خواهد شد».

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=363391

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.