حمایت سیاسی خانم دیپلمات از ترامپ

  • کد خبر : 539405
  • ۲۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۱
حمایت سیاسی خانم دیپلمات از ترامپ

نیکی هیلی در کتاب خاطرات خود نوشته است که رکس تیلرسون وزیر سابق امور خارجه آمریکا به او گفته است که اگر ترامپ چک نشود، مردم خواهند مُرد.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، در روزهایی که برای رسانه‌های آمریکایی پیدا کردن یک مخالف جدید علیه سیاست‌های دونالد ترامپ رئیس جمهور این کشور تبدیل به یک عادت شده است، نیکی هیلی سفیر سابق آمریکا در سازمان ملل که سال گذشته میلادی دولت دونالد ترامپ را ترک کرد در یک مصاحبه ادعا کرد که رکس تیلرسون وزیر امور خارجه سابق آمریکا و جان کلی مدیر داخلی سابق کاخ سفید تلاش کرده‌اند که او را وادار به تضعیف ترامپ کنند.

هیلی این ادعا را در حالی مطرح کرد که مدعی بود آنان این خواسته را از وی به بهانه محافظت از آمریکا مطرح نموده‌اند.

روزنامه واشنگتن پست گزارش داد که نیکی هیلی این ادعا را در کتاب خاطراتی با عنوان “با احترام” بیان کرده که فردا سه‌شنبه ۱۱ نوامبر ۲۰۱۹ منتشر خواهد شد.

نیکی هیلی در خاطرات خود نوشته است که رکس تیلرسون وزیر سابق امور خارجه آمریکا به او گفته است که اگر ترامپ چک نشود، مردم خواهند مُرد.

هیلی در این باره نوشته است: جان کلی، رییس سابق دفتر رییس جمهور و تیلرسون این مساله را با من در میان گذاشتند که وقتی در مقابل رئیس جمهور مقاومت می‌کردند، قصد نافرمانی نداشتند بلکه تلاش می‌کردند از کشور محافظت کنند.

این دو مقام سابق دولت ترامپ به هیلی گفته‌اند که این تصمیم آن‌ها به نفع آمریکاست، نه تصمیم رییس جمهور و رییس جمهور آمریکا نمی‌داند چه می‌کند.

هیلی در بخشی از کتابش به مخالفت تیلرسون و کِلی با قطع کمک مالی به یکی از نهادهای سازمان ملل (آنروا) اشاره کرد که از فلسطین حمایت می‌کند.

او در این باره اظهار کرد که در خصوص این ایده، حمایت نماینده دونالد ترامپ در امور خاورمیانه در وزارت خارجه آمریکا را در اختیار داشته است اما جان کِلی و رکس تیلرسون معتقد بوده‌اند که قطع این کمک موجب برانگیختن خشونت و تهدیدی بزرگ‌تر برای اسرائیل خواهد شد و همچنین نفوذ آمریکا را کاهش خواهد داد.

در همین رابطه نیکی هیلی توضیح داد که جان کِلی پس از نشستی که درباره این مسائل برگزار شده بود، به هیلی گفته است: من چهار وزیر امور خارجه دارم؛ تو، هربرت ریموند مک‌مستر (مشاور امنیت ملی سابق ترامپ)، جارد کوشنر (داماد و مشاور ارشد ترامپ) و رکس تیلرسون. اما من تنها یک وزیر خارجه نیاز دارم.

هیلی در گفتگو با روزنامه واشنگتن پست گفت: من آنقدر شوکه شدم که چیزی نگفتم و فقط به خانه بازگشتم چون نمی‌توانستم این مساله را درک کنم که دو مقام کلیدی در دولت در حال تضعیف رییس جمهور هستند.

البته نیکی هیلی در مصاحبه خود با واشنگتن پست تاکید کرد که هیچ خصومت شخصی با جان کِلی ندارد و او را یک میهن‌پرست توصیف کرد.

 

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=539405

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.