رجب ترقی در گفت‌وگو با «تهران نیوز»:

وضعیت اسفناک فیروزکوه در کرونا / افزایش مبتلایان با علائم تنفسی

  • کد خبر : 607692
  • ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۰:۰۲
وضعیت اسفناک فیروزکوه در کرونا / افزایش مبتلایان با علائم تنفسی
سرپرست شبکه بهداشت و درمان فیروزکوه گفت: طی بازدید میدانی روز 17 مرداد ماه از بخش دو بلوک، منطقه ارجمند، لزور و سله بن وضعیت اسفناک در این مناطق را می توان نگران کننده توصیف کرد.

مهدی رجب ترقی، سرپرست شبکه بهداشت و درمان فیروزکوه، در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس اجتماعی شبکه خبری تهران نیوز، در ارتباط با آمار کرونا در فیروزکوه اظهار کرد: در حال حاضر ۱۰ بیمار در بیمارستان فیروزکوه بستری هستند که از این تعداد شش نفر مشکوک و چهار نفر کرونا مثبت هستند؛ از هفته گذشته تاکون نیز ۵۰ نفر با علائم تنفسی به بیمارستان مراجعه کردند که غالباً به‌صورت سرپایی درمان شدند.

وی از وضعیت اسفناک منطقه ارجمند ابراز نگرانی کرد و گفت: طی بازدید میدانی روز ۱۷ مرداد ماه از بخش دو بلوک، منطقه ارجمند، لزور و سله‌بن وضعیت اسفناک در این مناطق را می‌توان نگران کننده توصیف کرد.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان فیروزکوه عنوان کرد: در این مناطق هیچ یک از پروتکل‌های بهداشتی رعایت نمی‌شد و حتی از نظارت شوراهای اسلامی، دهیاری‌ها و حرکت‌های خودجوش مردمی برای کنترل منطقه جهت عدم ورود مسافر، عدم تجمع و برگزاری مراسمات خبری نبود.

وی افزود: متأسفانه در همان روزی که بازدید میدانی صورت گرفت، مراسم عروسی با انبوه جمعیتی از مردم در این منطقه در حال برگزاری بود.

رجب ترقی خواستار جدی گرفتن کرونا و رعایت پروتکل‌های بهداشتی در این مناطق شد و بیان داشت: عاجزانه تقاضا می‌کنیم که فرسودگی کادر بهداشت و درمان شهرستان را جدی بگیرند؛ شهروندان کمبود تخت برای بستری بیماران کرونایی را جدی بگیرند.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان فیروزکوه تصریح کرد: با اوضاع پیش آمده قطعاً با سیل انبوهی از بیماران مواجه خواهیم بود که وضعیت شهرستان را به حالت هشدار تبدیل خواهد کرد و ما مجبور به بازگشایی نقاهتگاه جهت بستری بیماران خواهیم بود.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=607692

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.