ترویج عمل به وصیت‌نامه امام (ره) مهم‌ترین کار فرهنگی است / ریشه‌های انقلاب از مسجد، حوزه، هیئت و رساله شکل گرفت / وصیت‌نامه امام خمینی(ره) باید در متن زندگی مردم قرار بگیرد

  • کد خبر : 290151
  • ۲۱ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۱
ترویج عمل به وصیت‌نامه امام (ره) مهم‌ترین کار فرهنگی است / ریشه‌های انقلاب از مسجد، حوزه، هیئت و رساله شکل گرفت / وصیت‌نامه امام خمینی(ره) باید در متن زندگی مردم قرار بگیرد

دبیر هیئت امنای نخستین جشنواره فرهنگی مردمی «آب حیات» با بیان این‌که ریشه‌های انقلاب از مسجد، حوزه، هیئت و رساله شکل گرفت، گفت: هیئات، بزرگ‌ترین و اصلی‌ترین سازمان‌ مردم نهاد هستند.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز ، جواد فدایی، دبیر هیئت امنای نخستین جشنواره فرهنگی مردمی «آب حیات» در آیین اختتامیه این جشنواره که با جضور قائم مقام سازمان صداوسیما و جمع کثیری از مسئولان در حسینیه حضرت علی اکبر علیه‌السلام شهرری برگزار شد، اظهار داشت: ما یک هیئت هفتگی در منزلمان داریم که به آن “تیم ملی” می‌گویم چرا که هر کدام از اعضای آن برای خودشان هیئت و مسجد دارند.

وی گفت: همه اعضای این هیئت در انقلاب فداکاری کرده‌اند و دغدغه دارند و خانه‌نشینی و انتخاب عزلت برایشان سخت است.

دبیر هیئت امنای نخستین جشنواره فرهنگی مردمی «آب حیات» عنوان کرد: ما همیشه با این دوستان بحث می‌کردیم که از فرمایشات رهبر معظم انقلاب باید به یک ساز و کار جدید برسیم و در واقع حلقه مفقوده‌ای داشتیم.

وی در ادامه افزود: به این جمع‌بندی رسیدیم که وصیت‌نامه حضرت امام مهم‌ترین کار فرهنگی است. ما به عنوان مثال، امروز که جلسه داشتیم و به این جمع‌بندی رسیدیم، حضرت آقا در روز بعد که دیدار داشتند به خواندن وصیت‌نامه و سیرت امام خمینی(ره) تاکید کردند که ما به درستی راه و تصمیمان پی بردیم.

فدایی با بیان این‌که کار هنری هم ماندگاری شایان توجهی دارد، بیان داشت: قالب ما هنر شد و بر روی این عرصه تمرکز کردیم. ما دیدیم که ریشه‌های انقلاب از مسجد، حوزه، هیئت و رساله شکل گرفته است و همین شد که این کار را از درون این مکان‌های مقدس آغاز کردیم.

وی خاطرنشان کرد: ما می‌توانستیم در آمفی‌تئاتر هم مراسم را برگزار کنیم اما به این نتیجه رسیدیم که باید کار میدانی انجام دهیم چرا که هیئات، بزرگ‌ترین و اصلی‌ترین سازمان‌ مردم نهاد هستند.

دبیر هیئت امنای نخستین جشنواره فرهنگی مردمی «آب حیات» گفت: ما همه چیزمان مردم شد و همواره بر مردمی بودن این جشنواره تاکید داشتیم. ما طبق وظیفه از بسیاری از مسئولان برای شرکت در این مراسم دعوت کردیم اما همان‌طور که مشاهده می‌کنید، نیامدند و در آخر هم همین حضور باشکوه مردم به چشم می‌خورد.

وی اظهار داشت: بضاعت ما همین‌قدر بود و این مسیر را رفتیم‌. خواهرات و برادران ما در هر عرصه‌ای که می‌توانند حرکت کنند و قدم بردارند، دریغ نکنند.

فدایی افزود: من خودم وصیت‌نامه امام را چندین بار خواندم اما بعد از توصیه حضرت آقا جدی‌تر خواندم. نزدیک به ۸ بار وصیت‌نامه ایشان را به‌طور کامل خواندم و هر بار هم نکته‌‌های جدیدی را یادداشت می‌کردم.

دبیر هیئت امنای نخستین جشنواره فرهنگی مردمی «آب حیات» در پایان تصریح کرد: ما هیچ توقع و انتظاری از مسئولان نداریم غیر از اینکه به وصیت‌نامه حضرت امام عمل کنند. وصیت نامه امام خمینی(ره) هم‌چنین باید در متن زندگی ما قرار بگیرد.

انتهای متن/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=290151

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.