اسماعیلی در گفت‌وگو با «تهران نیوز»:

وزیر پیشنهادی صمت امروز یا فردا معرفی می‌شود

  • کد خبر : 615044
  • ۲۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۰
وزیر پیشنهادی صمت امروز یا فردا معرفی می‌شود

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: رئیس جمهور از میان ۱۶ گزینه، سه نفر را برای تصدی پست وزارت صمت مدنظر قرار داده و از این سه نفر، قرار است یک نفر را ظرف امروز یا فردا صبح به مجلس معرفی کند.

ولی اسماعیلی، نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس سیاست داخلی شبکه خبری تهران نیوز، با اشاره به تعلل دولت در معرفی وزیر صمت به مجلس شورای اسلامی و تبعات منفی آن اظهار داشت: گرانی خودرو، عدم ساماندهی کالاهای اساسی و افزایش هزینه روزانه مردم از تبعات فقدان وزیر صمت است که سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان هم در این شرایط عملاً نمی‌تواند کاری کند.

وی افزود: طبیعی است وزارتخانه‌ای که رها شده و با سرپرست اداره می‌شود و حتی برای همین سرپرست هم نامه نوشته‌اند که عزل و نصب نمی‌تواند انجام دهد، بازتاب منفی بر بازار خواهد گذاشت.

بیشتر بخوانید:

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مجلس پیگیر معرفی وزیر صمت از سوی رئیس جمهور است، گفت: اما بهتر است که دولت تا قبل از پایان مدت اذن تمدید زمان سرپرستی وزارت صمت، وزیر را این هفته به مجلس معرفی کند.

اسماعیلی بیان کرد: به خاطر اختلاف وزارت صمت با گمرک، ثبت سفارش‌ها انجام نمی‌شود و همین مسئله سبب شده تا چندین تُن کالا در گمرکات کشور مسدود بماند و برخی از آنها در حال فاسد شدن هستند؛ لذا هرچه سریع‌تر باید وزیر صمت انتخاب شود تا این مشکلات پایان بپذیرد.

وی گفت که ظاهراً حسن روحانی از میان ۱۶ گزینه سه نفر را برای تصدی پست وزارت صمت مدنظر قرار داده و از این سه نفر، قرار است یک نفر را ظرف امروز یا فردا صبح به مجلس معرفی کند، البته فعلاً ما هم اسامی این سه نفر را نمی‌دانیم.

نماینده مردم گرمی در مجلس یازدهم خاطرنشان کرد: اگر وزیر پینشهادی وزارت صمت نتواند رأی اعتماد نمایندگان را کسب کند، دولت برای تمدید حکم سرپرست فعلی این وزارتخانه باید دوباره از رهبر معظم انقلاب اذن بگیرد.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=615044

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.