وزیر خارجه آلمان گفت، آلمان طرفدار حفظ برجام است

  • کد خبر : 616873
  • ۰۸ مهر ۱۳۹۹ - ۲۳:۵۵
وزیر خارجه آلمان گفت، آلمان طرفدار حفظ برجام است
وزیر خارجه آلمان در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل بر حمایت کشورش از برجام تاکید کرد.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، وبگاه وزارت خارجه آلمان سخنان «هایکو ماس» وزیر خارجه آلمان ، در هفتاد و پنجمین مجمع عمومی سازمان ملل را منتشر کرده که در آن از حمایت کشورش از توافق هسته‌ای ایران می‌گوید.

«هایکو ماس»، وزیر خارجه آلمان در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل گفت کشورش خواهان حفظ برجام است.

وزیر خارجه آلمان در این باره گفت: «برلین طرفدار حفظ برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) درباره برنامه هسته‌ای ایران است.»

در بخشی از سخنان این مقام ارشد آلمان آمده است: «لغو برجام یعنی ایران یک گام به ساخت بمب اتم نزدیک‌تر شود. از همین رو ما به عنوان یک عضو این توافق همچنان بر آن پافشاری می‌کنیم. از طرفی از ایران می‌خواهیم همچنان به آن پایبند باشد.»

پیش از این «چارلز میشل» رئیس شورای اروپا نیز در جریان سخنرانی خود در هفتادوپنجمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل، بر ضرورت حفظ برجام تاکید کرد و گفته بود: «توافق هسته‌ای ایران همچنان یکی از عناصر کلیدی منع اشاعه هسته‌ای در جهان و ثبات منطقه است بنابراین حفظ و پایبندی کامل تمامی طرف‌ها به برجام ضروری است.»

آمریکا پس از ناتوانی در تصویب قطعنامه تمدید تحریم‌های تسلیحاتی ایران در شورای امنیت، مدعی استفاده از مکانیسم ماشه برای بازگرداندن تمامی تحریم‌ها علیه تهران است. اتحادیه اروپا پیش از این اعلام کرده بود که آمریکا نمی‌تواند با توسل به مکانیسم ماشه، تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران را بازگرداند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=616873

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.