«تهران نیوز» گزارش می‌دهد؛

ورود مقتدرانه نفتکش ایران در آبهای ونزوئلا

  • کد خبر : 588543
  • 24 می 2020 - 22:08
ورود مقتدرانه نفتکش ایران در آبهای ونزوئلا

نخستین نفتکش از پنج نفتکش حامل سوخت ایران بانام (فورچون) بعد از دو ماه با وجود موانع تراشی‌ها و تهدیدات دولت آمریکا بدون هیچ مزاحمت و تهدیدی در آبهای سرزمینی ونزوئلا پهلو گرفت.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، نخستین نفتکش از پنج نفتکش حامل سوخت ایران بانام (فورچون) بعد از دوماه با وجود موانع تراشی ها و تهدیدات دولت مردان امریکایی بدون هیچ مزاحمت و تهدیدی با قطعیت در آبهای سرزمینی ونزوئلا پس از عبور از اقیانوس آتلانتیک بدون دردسر پهلو گرفت.

ساعاتی قبل شبکه های تلویزیونی ونزوئلا تصاویری مبنی بر پهلو گرفتن اولین نفت کش ایرانی (فورچون) با به اهتزاز در آمدن پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران در آبهای ونزوئلا خبر داد.

در این تصاویر پیام خوش آمدگویی مقامات دریایی ونزوئلا و استقبال کشتی‌های جنگی و جنگنده‌های ونزوئلایی از نفت کش ایرانی نیز نکته قابل توجه‌ای بود.

این کشتی ایرانی در تاریخ جمعه ۱۳مارس (۲۳ اسفند ماه ۹۸) بندر شهید رجایی را به مقصد کشور ونزوئلا تر ک کرد و در در یکشنبه سوم خرداد ماه بدون هیچ مزاحمتی در آبهای این کشور پهلو گرفت؛ این در حالیست که سه نفتکش دیگر در راه رسیدن به دریای کارائیب هستند و با وجود فرا فکنی ها و تهدیدات و جنگهای روانی مقامات آمریکایی با اقتدار به راه خود ادامه می‌دهند.

ولادیمیر پادرینو لوپز، وزیر دفاع ونزوئلا در روزهای گذشته گفته بود که به محض نزدیک شدن نفت کش ایرانی حامل سوخت به آبهای ونزوئلا توسط جنگنده ها و ناوهای این کشور اسکورت خواهند شد.

چهار نفتکش دیگر ایران به نام‌های “پتیونیا، فارست، فاکسون و کلاول” حامل یک و نیم میلیون بشکه سوخت نیز به زودی با اقتدار وارد آب‌های ونزوئلا می‌شوند، مقامات نظامی جمهوری اسلامی ایران ورود نفت کش فورچون را رسما تایید کردند.

به گفته یکی از مقامات ونزوئلا؛ کشتی فورچون و در ادامه چهار نفت کش دیگر با ورود خود به آبهای ونزوئلا نشان میدهند روابط چند جانبه بر پایه استقلال کشورها قطعا به نتیجه خواهد رسید، از طرفی این تمرینی خواهد بود برای آزادی در کشتی رانی که جزحقوق ملتهاست و می‌شود آن را مبارزه برای استقلال ملت‌ها دانست.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=588543

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.