ورود دادستان فیروزکوه به موضوع امنیت جاده ای محور تهران – فیروزکوه

  • کد خبر : 543047
  • ۰۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۸
ورود دادستان فیروزکوه به موضوع امنیت جاده ای محور تهران – فیروزکوه

یک منبع مطلع در دادستانی فیروزکوه از ورود دادستان شهرستان به موضوع امنیت جاده ای محور تهران – فیروزکوه خبر داد.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، یک منبع آگاه در دادستانی فیروزکوه در گفت‌وگو با تهران نیوز اظهار کرد: دادستان شهرستان فیروزکوه با ورود به موضوع تلفات جاده ای محور تهران – فیروزکوه در پی مرتفع کردن این معضل است و با توجه به وقوع تعداد بالای تصادف از ابتدای سال در محدوده دیوار سنگی هرانده تا پیچ نمرود محل مذکور توسط دادستان مورد بازدید قرار گرفت.

خبرهای دریافتی حاکیست پس از بازدید از مکان فوق الذکر دادستان فیروزکوه طی دستوری به سرپرست اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان این اداره را مکلف به نصب دوربین های مداربسته از سرازیری پیچ هرانده تا پیچ نمرود و ایجاد شیارهای طولی و همچنین نصب سرعت گیر و نصب تابلوهایی جهت نمای دید در شب در راه فرارهای احداثی توسط راهداری و نیز هرگونه اقدامات دیگری که موجب ایمن‌سازی منطقه مورد نظر شود کرده است.

براساس اخبار دریافتی از منابع مطلع، دادستان فیروزکوه دستور داده اقدامات مذکور حداکثر ظرف مدت چهل روز انجام گیرد تا از وقوع تصادف و صدمه به جان و مال مردم جلوگیری شود. 

گفتنی است، با وجود دوبانده شدن محور تهران فیروزکوه و کاهش قابل توجه تصادفات و سهولت در آمد و شد این محور باز هم شاهد بروز تصادفات و خسارات جانی هستیم که عمده ترین دلیل آن وجود نقاط حادثه خیز در این محور است.

یکی از این نقاط که بیشترین سهم از آمار تلفات را دارد، محدوده دیوار سنگی هرانده تا نمرود است که البته تلاش های زیادی هم برای مرتفع شدن این مشکل از سوی اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان صورت پذیرفته است اما با این وجود آمار ۴۳ مورد تصادف در سال ۹۷ و ۳۳ مورد تصادف از ابتدای سال ۹۸ تاکنون نیاز به افزایش ضریب ایمنی در این منطقه را دو چندان کرده است.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=543047

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.