هواپیماهای بدون سرنشین به یاری کادر درمان می‌آیند

  • کد خبر : 589211
  • 28 می 2020 - 12:23
هواپیماهای بدون سرنشین به یاری کادر درمان می‌آیند

هواپیمای بدون سرنشین در زمان شیوع بیماری کرونا به کمک کادر درمان آمده و تجهیزات مورد نیاز آن‌ها را حمل می‌کنند.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز به نقل از خبرگزاری آنا، با اینکه خدمات پهپادها برای عموم مردم هنوز به واقعیت در جهان تبدیل نشده است ولی شرکت روباتیک Zipline هواپیماهای بدون سرنشین خود را برای یاری‌رسانی به کادر درمان به‌کارگیری کرده است.

پس از شیوع ویروس کووید-۱۹ در بخش‌‌های مختلف دنیا شرکت‌های بزرگ فناوری و حمل و نقل به تکاپو افتاده‌اند تا نقش خود را در جامعه ایفا کنند. این شرکت‌ها در شرایطی که فناوری می‌تواند کمک بزرگی برای همه مردم باشد جدیدترین محصولات خود را به عرصه آورده و از آن‌ها در زمینه‌های گوناگون خدماتی و ایمنی استفاده می‌کنند. استفاده از فناوری و تجهیزات پیشرفته کمک می‌کند تا انسان‌ها کمتر با یکدیگر تماس داشته و برای انجام هرکاری نیاز به خروج از خانه نداشته باشند.

در کشورهای محروم و فقیر جهان که با کرونا درگیر هستند امکان خدمات رسانی به موقع و سریع به همه بیماران و کادر درمانی وجود ندارد لذا شرکتی مثل Zipline هواپیماهای بدون سرنشین خود را به کارگیری کرده تا خدمات پزشکی و تجهیزات و داروهای لازم را به مراکز درمانی برساند. این هواپیماها در کوتاه‌ترین زمان ممکن تجهیزات پزشکی را به دست بیماران کرونایی می‌رسانند.

دیگر موضوع مورد توجه مدیران زیپ‌لاین خدمات رسانی و کمک به خانم‌های باردار است. در شرایط کنونی بسیاری از خانم‌های باردار به دلیل ترس از ابتلا به بیماری کرونا برای زایمان به بیمارستان مراجعه نمی‌کنند و ترجیح می‌دهند در مراکز درمانی کوچک‌تر و درمانگاه‌های نزدیک خانه‌هاش فرزند خود را به دنیا بیاورند. اما گاهی نبود تجهیزات لازم برای زایمان خانم‌های باردار در درمانگاه‌های محلی مشکلاتی را ایجاد می‌کند. در چنین شرایطی هواپیماهای زیپ‌لاین به کمک کادر درمان آمده و تجهیزات لازم را به آن‌ها می‌رسانند.

همه‌گیری کرونا به مردم جهان نشان داد کشوری مانند آمریکا که همواره مدعی قدرت و توسعه علمی و اقتصادی است چقدر در برابر بیماری‌های واگیردار آسیب‌پذیر بوده و در شرایط بحرانی مدیران ارشد این کشور توان کافی برای رفع بحران را ندارند. در این اوضاع اگر گروه‌های داوطلب و شرکت‌‍‌های فناوری به کمک جامعه خود نیامده بودند قطعا چه در آمریکا و چه در دیگر کشورهای جهان ابعاد فاجعه بار کرونا بیش از آمار کنونی می‌بود.

اکنون هواپیماهای بدون سرنشین Zipline هر روز پروازهای زیادی را به مقاصد گوناگون در سراسر آمریکا انجام می‌دهند. مدیران این شرکت قصد دارند به‌زودی خدمات این هواپیماها را در دیگر نقاط جهان نیز گسترش دهند.

 

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=589211

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.