هنوز برخی دانش‌ آموزان گلستانی کتاب درسی ندارند

  • کد خبر : 531345
  • ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۷
هنوز برخی دانش‌ آموزان گلستانی کتاب درسی ندارند

در حال حاضر به رغم آنکه برخی از مسئولان آموزش و پرورش عنوان کرده‌اند که کمبود کتاب درسی وجود ندارد اما همچنان دانش‌آموزانی بدون کتاب هستند‌.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، در شرایطی که مهر ماه از نیمه هم گذشته است اما هنوز برخی دانش‌ آموزان گلستانی کتاب ندارند و این موضوع نگرانی‌هایی را نیز برای خانواده‌ها به وجود آورده است.

کتاب‌های درسی دانش‌آموزان در گذشته و قبل از طرح الکترونیکی شدن خرید کتب درسی به دو روش در اختیار محصلان قرار می گرفت؛ در آن دوره کتاب‌های دبستانی‌ها و فنی حرفه‌ای و کاردانش از طریق مدارس در اولین روز مهر و کتاب‌های دوره راهنمایی و دبیرستان از طریق کتابفروشی‌های مجاز در شهریور هر سال توزیع می‌شد.

در این روش، مشخص بود که خانواده‌های دارای فرزند دبستانی و کاردانش و فنی حرفه‌ای در زمان ثبت‌نام فرزندشان، هزینه کتاب درسی را پرداخت می کردند البته اگر خانواده در تابستان محل زندگی و تحصیل فرزندش را تغییر می داد، هزینه کتاب از مدرسه اول گرفته و تحویل مدرسه دوم می شد.

چندی بعد طرح خرید الکترونیکی کتاب درسی دوره ابتدایی مطرح شد؛ در این طرح یا مدرسه به مانند گذشته وجوه کتاب درسی را از دانش‌آموزان می گرفت و به صورت گروهی ثبت‌نام خرید کتاب را در سامانه انجام می داد یا اینکه والدین شخصاً اقدام به ثبت نام کتاب درسی می کردند.

این مدل ثبت نام در کنار مزایایی که داشت با مشکلاتی نیز همراه بود مانند اینکه وقتی دانش‌آموز از مدرسه اول به مدرسه دوم جابه‌جا می‌شد، کتاب‌هایش جابه‌جا نمی شد و در این حالت نه منطقه‌ای که مدرسه اول در آن قرار داشت و نه منطقه مدرسه جدید هیچکدام عهده‌دار توزیع کتاب درسی او نبودند.

در حال حاضر به رغم آنکه برخی از مسئولان آموزش و پرورش عنوان کرده‌اند که کمبود کتاب درسی وجود ندارد اما همچنان دانش‌آموزانی بدون کتاب می باشند و اگر ماجرای تولید کتاب درسی به تعداد دانش‌آموزان درست باشد پس به نظر می رسد عدم مدیریت صحیح در توزیع کتب درسی، این موضوع را موجب شده است.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=531345

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.