همزمانی خطای مدافع و مهاجم در دیدار سپاهان تراکتور

  • کد خبر : 625040
  • ۰۸ آذر ۱۳۹۹ - ۶:۰۰
همزمانی خطای مدافع و مهاجم در دیدار سپاهان تراکتور
کارشناس داوری فوتبال ایران توضیحاتی را در خصوص دو صحنه بازی تراکتور و سپاهان ارائه داد.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، آخرین دیدار هفته سوم لیگ برتر بین دو تیم تراکتور و سپاهان برگزار شد که سوای نتیجه، دو صحنه سوال برانگیز داوری هم وجود داشت. خطای مدافع و مهاجم در دیدار سپاهان تراکتور همزمان انجام شد.

حیدر سلیمانی کارشناس داوری در خصوص آفساید سجاد شهباززاده در دقیقه ۱۲ این مسابقه گفت: در این صحنه من حق را به کمک‌داور می‌دهم. مهاجم سپاهان (شهباززاده)، مدافع قرمز پشت سرش را ماسکه کرده بود. به همین خاطر کمک داور نتوانست به درستی تشخیص بدهد و اعلام آفساید کرد. بر اساس تصاویر تلویزیونی، مهاجم ومدافع در یک خط قرار دارند اما باید حق را به کمک داور داد.

وی در مورد صحنه دقیقه ۵۱ که بازیکن سپاهان در محوطه جریمه تراکتور سرنگون شد، اظهار داشت: در این صحنه یک همزمانی در خطا به وجود آمد؛ یعنی هم مهاجم‌ و هم ‌مدافع همزمان روی هم خطا می‌کنند.

سلیمانی ادامه داد: در این صحنه مهاجم (بازیکن سپاهان) از بالا با دست و مدافع (بازیکن تراکتور) از پایین با پا خطا می‌کند. وقتی این اتفاق می‌افتد و در صحنه‌های ۵۰-۵۰ به داوران توصیه می‌شود که به سود مدافع سوت بزنند. ضمن اینکه مدافع جلوتر ازمهاجم بود و با این حساب طبیعی است داور به سود مدافع خطا بگیرد که تصمیم او درست بود.

منبع: فارس

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=625040

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.