لزوم تکمیل ۴۰ هزار کلاس نیمه‌تمام

  • کد خبر : 540961
  • ۲۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۹
لزوم تکمیل ۴۰ هزار کلاس نیمه‌تمام

وزیر آموزش و پرورش گفت: امسال نامه‌ای را خیرین به ما نوشتند و اعلام کردند که ظرف دو سال، ۵ هزار میلیارد تومان برای مدرسه‌سازی تعهد می‌کنند.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، محسن حاجی‌میرزایی وزیر آموزش و پرورش در حاشیه همایش ملی بانوان و خانواده خیرین مدرسه‌ساز کشور در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ۳۰ درصد مدارس کشور نیازمند مقاوم‌سازی، بازسازی و تخریب است که باید برای ایمن‌‌ شدن این مدارس تلاش کنیم.

همایش ملی بانوان

همایش ملی بانوان

وی ادامه داد: در سال‌های گذشته به دلیل اینکه اصرار آموزش و پرورش این بود که فرصت‌های آموزشی را در همه مناطق کشور توسعه دهد، در خیلی از جاها مدارسی ساخته شده است که تعداد دانش‌آموزان آن خیلی کم است.

حاجی‌میرزایی با بیان اینکه در حاشیه شهرها و برخی استان‌ها به شدت نیازمند فضای آموزشی هستیم، گفت: در برخی مناطق، ۳۵، ۴۰ دانش‌آموز در یک کلاس درس هستند و نیازمند این است که حرکت مدرسه‌سازی خیرین را توسعه دهیم.

وی اضافه کرد: امسال نامه‌ای را خیرین به ما نوشتند و اعلام کردند در ظرف دو سال، حدود ۵ هزار میلیارد تومان برای مدرسه‌سازی تعهد می‌کنند و دولت هم به اندازه آن اعتبار اختصاص دهد و دولت هم قول داده است که متناسب با اعتباری که خیرین گذاشتند، اعتبار در نظر بگیرد تا ان‌شاءالله هرچه زودتر فاصله‌ها را پر کند.

وزیر آموزش و پرورش درباره وضعیت فضای آموزشی استان تهران، گفت: استان تهران جزو استان‌هایی است که از نظر فضای آموزشی وضعیت خوبی ندارد در برخی مناطق مثل منطقه ۲۲ تهران، به رغم توسعه‌ای که پیدا کرده، پیش‌بینی فضای آموزشی مناسب نشده است؛ در حواشی و مرکز تهران نیازمند به فضای آموزشی هستیم.

وی اضافه کرد: اگر بخواهیم از نظر رتبه‌بندی، وضعیت فضای آموزشی استان تهران را در نظر بگیریم، بدترین فضای آموزشی، اول در سیستان و بلوچستان و بعد، استان تهران است؛ البته برخی کلان‌شهرها به دلیل مهاجرپذیری و توسعه حواشی شهرها به شدت کمبود فضای آموزشی دارند.

حاجی میرزایی اظهار کرد: متوسط سرانه فضای آموزشی در کشور ۵٫۲ مترمربع است و استاندارد آن ۸٫۲ مترمربع است و تهران زیر ۵٫۲ مترمربع است و باید این فاصله پر شود.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: ۴۰ هزار کلاس نیمه‌تمام داریم و اولویت ما تکمیل این پروژه‌های نیمه‌تمام است.

 

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=540961

    اخبار مرتبط

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.