هدف قیام ۱۵ خرداد چی بود؟

  • کد خبر : 589838
  • 30 می 2020 - 19:17
هدف قیام ۱۵ خرداد چی بود؟
امام جمعه پیشوا گفت: امروز درس بزرگی که می‌توانیم از قیام ۱۵خرداد بگیریم این است که پای اعتقادات و مرجعیت مان بایستیم و همواره پشتیبان رهبری باشیم./

حجت‌الاسلام روح الله باقری، امام جمعه پیشوا در حاشیه مراسم سالگرد قیام ۱۵ خرداد در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس سیاسی شبکه خبری تهران نیوز اظهار داشت: ۵۷ سال از قیام خونین ۱۵خرداد ۴۲ می‌گذرد که این قیام تاریخی به وسیله مردم با اعتقاد انقلابی و با بصیرت خاص آن دورانی شروع شد.

وی گفت: مردمی که با داس، بیل و با ادوات زمان کشاورزی از سر زمین‌های کشاورزی، از کوچه و بازارهای خودشان بدون هدایت هیچ جریان سیاسی و هدایت شخص خاصی بخاطر دفاع از مرجعیت و رهبری حرکت کردند که به لطف خدا موفق هم شدند.

امام جمعه پیشوا گفت: امروز درس بزرگی که می‌توانیم از قیام ۱۵خرداد بگیریم این است که پای اعتقادات و مرجعیت‌مان بایستیم و همواره پشتیبان رهبری باشیم.

حجت الاسلام باقری یادآور شد: باید به هر قیمتی که شده است پای آرمان‌ها و ارزش‌هایی که برای آن حرکت و قیام کردیم بایستیم هر چند اگر به قیمت خون دادن باشد.

وی در پایان عنوان کرد: در دوران دفاع مقدس به هر قیمتی که شد پای ارزش‌هایمان ماندیم و در دوران دفاع از حریم اهل بیت هم کوتاه نیامدیم هر چند به قیمت خون جوانان دلیرمان تمام شد.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=589838

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.