فروزنده در گفت‌وگو با «تهران نیوز»:

نگاه اصلاح‌طلبان به کاخ سفید تبعات منفی در پی دارد

  • کد خبر : 623461
  • ۰۴ آذر ۱۳۹۹ - ۴:۵۹
نگاه اصلاح‌طلبان به کاخ سفید تبعات منفی در پی دارد

معاون پارلمانی رئیس دولت دهم گفت: نگاه اصلاح‌طلبان به کاخ سفید تبعات بسیاری مانند تأثیرگذاری بیش از پیش دلار بر اقتصاد و نادیده گرفتن توانمندی‌های داخلی را در پی دارد.

لطف‌الله فروزنده، معاون پارلمانی رئیس دولت دهم در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس سیاسی شبکه خبری تهران نیوز اظهار کرد: رویکرد اصلاح‌طلبان و دولت این است که شاید با رئیس جمهور شدن بایدن؛ فرصت مذاکره مجدد میان ایران و آمریکا فراهم شود تا از این طریق مشکلات اقتصادی حل شود.

وی گفت: نگاه دولت و اصلاح‌طلبان به رخدادهای کاخ سفید چندین تبعات منفی در پی دارد، اول اینکه جامعه را شرطی می‌کند و ثبات را جامعه خواهد زدود و قدرت دلار را در کشور افزایش می‌دهد؛ درصورتی‌که همه ما اجماع نظر داریم که از قدرت و تأثیرگذاری دلار در کشور کاسته شود. دوم این‌که توانمندی‌های داخلی مورد غفلت قرار خواهند گرفت، همان‌طورکه دولت در این مدت نسبت به این توانمندی‌های بی‌مهری کرده است.

بیشتر بخوانید:

معاون پارلمانی رئیس دولت دهم عنوان کرد: میان نگاه ترامپ و بایدن به جمهوری اسلامی ایران هیچ تفاوتی وجود ندارد، البته شاید خصومت بایدن کشورمان بیشتر از ترامپ باشد؛ چون سیاست‌های بایدن بسیار پیچیده‌تر از ترامپ خواهد بود.

وی افزود: دولت در این مدت باقی‌مانده باید تلاش کند که مشکلات اقتصادی تا حدودی رفع شود تا دولت آینده که بر سر کار می‌آید، سیاست‌های کارآمدتری را برای مقابله با مشکلات اقتصادی در پیش بگیرد.

این کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به آزادسازی کالاهای ضروری از گمرک تأکید کرد: دولت با حرکت خود در آزادسازی کالاهای ضروری از گمرکات کشور، موجب شد تا حدودی ثبات به بازار بازگردد؛ بنابراین می‌توان نتیجه گرفت اگر دولت بخواهد اقدامی مؤثر انجام دهد می‌تواند و نیازی به تعامل با آمریکا یا برجام نیست؛ زیرا بخش عمده مشکلات داخلی در نحوه مدیریت‌هاست.

فروزنده یادآور شد: دولت باید دست از سیاسی‌کاری بردارد و با مردم صادق باشد و شعار و وعده را رها کند. متأسفانه جریان سیاسی حامی دولت احساس کرده که شاید بعد از انتخابات ۱۴۰۰ و مشخص شدن نتیجه آن، قوه مجریه را هم از دست بدهد و به خاطر همین تمام تلاش خود را به کار گرفته تا از انتخابات آمریکا به نفع خود بهره ببرد، انتخاباتی که هیچ ارتباطی با ما ندارد.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=623461

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.