نکات بهداشتی برای جلوگیری آلودگی نان به کرونا

  • کد خبر : 569664
  • ۲۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۹
نکات بهداشتی برای جلوگیری آلودگی نان به کرونا

در حالی که اصول بهداشتی مختلف برای جلوگیری از ابتلا به ویروس کرونا پیگیری و انجام می‌شود اما هیچ اقدامی برای سرو سامان دادن به بهداشت نانوایی‌ها صورت نمی‌گیرد.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، در حالی که نانوایی‌ها یکی از مراکز اصلی مراجعه مردم به شمار می روند که رعایت نکات بهداشتی برای پیشگیری از شیوع بیماری کرونا باید در آنها به صورت جدی رعایت و نظارت های کافی بر نحوه کارشان در دستور کار دست اندرکاران امر باشد و باید یک بخشنامه ی رعایت بهداشت ویژه نانوایی ها صادر شود و نسبت به اجرای آن نظارت روزانه توسط بازرسان صورت گیرد، معاینه بالینی  افرادی که در نانوایی فعالیت می کنند به صورت روزانه توسط اداره بهداشت و درمان منطقه صورت گردد تا شهروندانی که بری تهیه نان خانه خود مراجعه می کنند از امنیت غذایی برخودار باشند.

بیان این مطلب بدان جهت است که در روزهای کرونایی از عدم رعایت اصول بهداشتی توسط پرسنل نانوایی ودریافت وجه نقد و همچنین بی‌توجهی به استفاده از اقلام بهداشتی از قبیل ماسک و دستکش و… می‌توان گلایه داشت، در اکثر نانوایی ها علیرغم توصیه های پزشکی، اصول بهداشتی ذره ای رعایت نمی شود به نحوی که شاطر و همکارانش با همان دستی که پول از مردم دریافت کرده نان را به آنها تحویل می دهند.

عدم ارائه نان در نایلون و ورود و خروج افراد مختلف به میزهای پیشخوان خود عاملی دیگر برای انتشار ویروس کرونا در این مکان ها و بازی با جان شهروندان است.

رعایت نکات بهداشتی برای پیشگیری از شیوع کرونا در مشاغلی همچون نانوایی ها که با تغذیه مردم سروکار دارد بسیار ضروری و از آنجایی که سلامت مردم خط قرمز محسوب می شود با نانوانی هایی که بهداشت را رعایت نکنند به صورت قانونی برخورد شود.

شست و شوی مکرر دست ها با آب و صابون یکی از راهای پیشگیری از این ویروس است، همچنین اگر فردی احساس گلودرد، تب و سرفه خشک کرد باید بلافاصله به نزدیک ترین مرکز بهداشتی درمانی مراجعه کند.

تمامی پرسنل نانوایی از ماسک و کلاه استفاده کرده و از ورود افراد متفرقه به پیشخوان ها جلوگیری کنند تا تماس با دست به حداقل ممکن برسد.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=569664

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.